צילום: יואב דודקביץ'

פשרה בין חברת אגד לנהגיה: חברת ״אגד״ פנתה אמש (א') לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה למתן צו מניעה נגד הסתדרות העובדים לאחר שזו הכריזה אמש על סכסוך עבודה באזור ירושלים. במהלך הלילה הודיעה החברה כי בוטלו השיבושים לאחר שבאגד הגיעו לפשרה עם הנהגים

כזכור, הסתדרות העובדים הודיעה אתמול (א') כי בעקבות פגיעה בשכר הנהגים יוכרז סכסוך עבודה מיידי באגד. הבוקר תוכננה אף אסיפת הסברה לנהגים בשיא שעות הלחץ, עוד הוסיפו בהסתדרות כי בכוונתם לערוך "אסיפות" נוספות מסוג זה. בצל החשש משיבושים נוספים באזור ירושלים, פנתה החברה לבית הדין.

בבקשה שהוגשה אתמול לבית הדין על ידי חברת אגד נכתב: "עניינה של בקשה זו הוא בשביתה פראית עליה למדה המבקשת מסרון שנשלח לאגד על ידי משרד התחבורה ונכתב על ידי יו"ר אגף ההסברה בהסתדרות למשרד התחבורה. על פי מסרון זה מתכוונים כל נהגי המבקשת בירושלים לקיים אסיפות הסברה בין השעות 8-6 בבוקר. כמו כן, נכתב במסדרון שנציגות העובדים תודיע לציבור בכל יום היכן יערכו 'אסיפות הסברה' נוספות".

בהנהלת אגד ציינו והוסיפו: "רק באזור ירושלים, בשעות הבוקר, כעולה מן המסרון, מדובר במאות רבות של נסיעות ובעשרות אלפי נוסעים, המהווים הציבור החלש במדינה, שייפגעו קשות מהשביתה, שתימנע ממנו את האפשרות להתנייד למחוז חפצו באוטובוסים".