מצאו פתרון שמסתדר עם ההלכה | אילוסטרציה: שאטרסטוק

פתרון יוצא דופן לילדים החרדים המאושפזים: טאבלטים כשרים למהדרין. בשעה שילדים רבים מעבירים את זמן האשפוז בבית חולים בצפייה בטאבלטים, עבור צעירים חרדים מדובר בעיסוק אסור, שכן המכשירים פועלים עם אינטרנט חופשי, אינם כשרים ושימוש בהם נוגד את ערכי הדת

מי שהחליטו לפתור את הבעיה הם אנשי הארגון החרדי 'בלב אחד', שהקימו לאחרונה שלוחה שתספק לכל בתי החולים בעיר טאבלטים כשרים למהדרין שמותקנת בהם אפליקציה המכונה 'וידיאו טוב'. כאשר הילדים המאושפזים ירצו לצפות בקליפ או בסרט דרך הטאבלט, האפליקציה הייחודית תוודא שאין בהם תכנים שנוגדים את ההלכה או מכילים תמונות של נשים.

"ילד חולה או אפילו אברך כולל שעובר איזשהו ניתוח קטן בבית החולים מחפש כמו כל בנאדם תעסוקה. רק שאדם חרדי אינו צופה בטלוויזיה או במסכים המצויים בבתי החולים, לכן נכנסנו לעובי הקורה", אומר דוד וייטמאן, יו"ר הארגון. "אנחנו משתמשים בטאבלטים כשרים, שבעצם חוסמים תכנים שאינם ראויים לצפייה, ובמקרים מיוחדים אף מתירים באישור רבנים לפתוח עבור החולה אתרי חדשות חרדיים".

מאז שהשיקו את הפרויקט החדש שלהם, מסביר וייטמאן, הם זוכים לפרגון גדול מצד מטופלים. "מתחילתו של המיזם אנחנו מקבלים אינספור תגובות חיוביות, הן מהילדים והן מההורים. הדבר הזה חוסך למעשה שעות ארוכות של שמירה צמודה על הילד וחיפוש נואש אחר פתרונות תעסוקה".