שרה מלכה. כבר 50 שנה בירושלים (צילום: יואב דודקביץ')

למה ירושלים? "כי זו עיר מיוחדת בעלת היסטוריה עתיקה ומורשת רבת שנים. בעיר ברוכת האתרים הארכיאולוגיים, המציגים את ההיסטוריה של עם ישראל לדורותיו, אווירה, יופי וחן שאין למצוא בערים אחרות. וברמה האישית - כמי שמתמחה למעלה מ-40 שנה בתחום האמנותי אני נהנית לחזות בהתפתחות של כל תחום התרבות בעיר וההיצע המגוון והמיוחד כל כך לאורך כל השנה, אך במיוחד בחודשי הקיץ, הממצב את ירושלים לא רק כעיר היסטורית עם מורשת בת אלפי שנים אלא גם כעיר עכשווית מתקדמת המושכת אליה רבבות תיירים מכל העולם".

עם מי היית רוצה לשבת לדרינק? "עם השחקן יוסי בנאי. כדי לשמוע ממקור ראשון את הסיפורים הנוסטלגיים שלו על העיר".

מה המקום הסודי שלך? "בין טיילת ארמון הנציב לאבו תור נמצא יער השלום, גדוש עצי אורן ועצי ברוש. לא הרבה מודעים למקום שמתחת לטיילת. זה אחד המקומות הפסטורליים בעיר, פנינת חמד מלאה בשלווה שלשם אני מגיעה כשאני מחפשת השראה ויצירה".

מה הדבר הכי משוגע שעשית בעיר? "עליתי בכדור פורח ניסיוני. לפני מספר שנים עלה רעיון מקסים להרחיב את הקונספט של פסטיבל 'חוצות היוצר' ולכלול גם את גיא בן הינום.  האטרקציה שהוצעה למקום הייתה לבנות כדור פורח שיתרומם לגובה וישקיף מעל החומות על כל העיר העתיקה. הרעיון לא יצא לפועל מטעמי בטיחות, אך אני זכיתי להיות שפן ניסיון ולעלות על מתקן שטרם אושר לשימוש".

מה הכי גרוע כאן? "הלכלוך ברחובות. העיר מלוכלכת הן באזורים תיירותיים והן בשכונות המגורים, זו סוגייה שרבים נותנים עליה את הדעת אבל עדיין לא נמצא לה פתרון – וחבל".

אז מה הלאה? "מצד אחד אני מאמינה שירושלים תהיה מתקדמת מאוד, חדשנית, ידידותית למבקר ולתייר אך מצד שני ייפגע יופייה המיוחד בשל הבנייה לגובה".