עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן

אין רגע דל בכיכר ספרא: אחרי מאבק ארוך שהסתיים בבחירות של שמוליק גרינברג כמי שיהיה ראש מינהל החינוך החרדי בעירייה (מנח"ח), השבוע התעוררה בעיה חדשה במינוי. על פי גורמים בעירייה, היועץ המשפטי אלי מלכה הציב בפני גרינברג דרישה לפיה עליו להתפטר מתפקידו כחבר מועצת בית שמש וזאת בשל חשש לניגוד עניינים.

חודשים ארוכים שעסקני 'דגל התורה' התווכחו בינהם בשאלה את מי יש למנות לתפקיד, גרינברג או יוסף רוטנברג מקריית אתא. רק לפני שבועות ספורים נפלה ההכרעה כי גרינברג ימונה לתפקיד והוא אכן זכה במכרז והחל לקיים פגישות היכרות עם הגורמים המקצועיים.

אלא שבמקביל גרינברג מכהן כחבר מועצה מטעם 'דגל התורה' הליטאית, תפקיד אותו הוא מחזיק כבר משנת 2008. הוא שימש בתפקידים מגוונים, בין היתר כסגנו של ראש עיריית בית שמש הקודם משה אבוטבול וכמשנה לראש העירייה הנוכחית עליזה בלוך. לאחרונה אף מונה ליועץ למגזר החרדי במשרד התחבורה, אולם העיניים היו נשואות לתפקיד ראש מנח"ח, שנחשב לאחד מהתפקידים הנחשקים במגזר החרדי.

על פי שעה, נראה כי גרינברג מסרב להתפטר מחברותו במועצת בית שמש מכיוון שהוא אינו מקבל שכר על תפקיד זה. בזמן הקרוב יצטרך היועץ המשפטי להכריע סופית בסוגייה.

מגרינברג נמסר בתגובה: "טרם השלמתי את קליטתי בעירייה. אני בלמידה ובחפיפה ואפעל בעניין על פי הוראות החוק".