הרכב, עמוד החשמל והפח. צילום: 'ברחובות שלנו'

תושבי ירושלים נאלצו להתרגל לעברייני תנועה שחוסמים את המעבר במדרכות, אך מה קורה כשהם לא הבעיה היחידה שמונעת מהם את ההליכה הבטוחה? תושבי רחוב אלפסי שבשכונת רחביה נתקלו בשבת האחרונה במקרה יוצא דופן, מחסום בלתי עביר, ששלח אותם ללכת על הכביש ולסכן את חייהם.

מדובר בנהג רכב שהחליט לעבור על החוק ולהחנות את מכוניתו על המדרכה. אלא שכאן לא הסתיימה הצרה – הוא בחר להחנות את האוטו בצמוד לעמוד חשמל, שאליו הוצמד פח אשפה עירוני. כל השלושה יחד יצרו מחסום ארוך וגדול, שלא השאיר שום מקום לעוברים ולשבים.

לטענת התושבים, פניות לעירייה הניבו את התשובה כי בכיכר ספרא לא אוכפים עבירות חנייה בשבתות.

והרכב שחוסם את המדרכה ברבי חייא | צילום: 'ברחובות שלנו'

במקום אחר בעיר, ברחוב רבי חייא שבמושבה הגרמנית, נאלצו הורים רבים לסכן את חייהם ואת חיי ילדיהם, כשנהג שהחליט להחנות את רכבו על המדרכה חסם את המעבר הבטוח ברחוב, שמכיל לא פחות משלושה גני ילדים.

פרופ׳ איתי פישהנדלר מהחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית: "כל עיר נורמלית מקדמת אכיפה כנגד  עבריני מדרכות כל ימות השבוע במהלך כל שעות היום. אני לא מצליח להבין ערים כמו ירושלים שלמעשה מעודדות עבריינות מדרכות על ידי הפסקת אכיפה החל מהשעה 17:00, במרבית האזורים בעיר וכן במהלך כל  סופי שבוע. עיריות כמו עיריית ירושלים צריכות לקבל החלטה למי הן רוצה להידמות - לעזה או לפריז, לונדון או אפילו ברצלונה, שם יש אכיפה 24/7".

למרות פנייתנו, טרם נמסרה תגובת העירייה.

*נתקלתם בעבירת חנייה על מדרכה? כתבו לנו