ד"ר יובל וייס. צילום: יואב דודקביץ'

מה הדבר הכי משוגע שעשית בעיר
"הייתה לי הזכות להיפגש עם שרון סטון בירושלים בשנת 2013 . ולכל הקוראים הסקרניים שתוהים לפשר הפגישה: היה זה במהלך ביקורה בבית חולים הדסה כאשר היא ביקרה ילדים חולי סרטן . התרשמתי מאישיותה הכובשת ומהדרך בה הסתכלה לכל אחד מהילדים בגובה העיניים ועודדה אותם בשעתם הקשה".

עם מי היית רוצה לשבת לדרינק
"הייתי שמח לשבת לדרינק עם הסופר עמוס עוז ולשמוע ממנו על ירושלים של פעם. עוז גדל בשכונת בית הכרם, בה גדלתי כילד ובה אני מתגורר עד היום. יעניין אותי לשמוע על חווייתיו כילד שגדל באותה שכונה".

למה ירושלים
"כירושלמי מבטן ומלידה, לא הייתי חושב על מחוז אחר בו אני יכול לתרום יותר. זוהי גאווה ושליחות אישית המהווה סגירת מעגל. גדלתי ועוצבתי בעיר הזו ומזה שנים אני פועל לתרום לה חזרה.  אני וילדי גדלנו והתחנכנו על ברכי העיר הזו. העיר היא כל מהותי ומהות בני משפחתי. אני מחובר ואוהב את העיר , את האופי המיוחד שלה את רב גוניותה, צבעיה, ריחותיה ובעיקר את תושביה".

מה הכי גרוע כאן
"עומסי התחבורה הקשים. כעיר שרבים נושאים פניהם אליה הן בפן התעסוקתי והן במסגרת חייהם בעיר, העומס התחבורתי בירושלים במרבית שעות היום ובעיקר בשעות השיא הוא בלתי סביר. באי העיר נתקלים בקושי אדיר לעלות אליה לרגל, וחבל. נעשים אמנם, מאמצים רבים לקדם הנושא, אולם ראוי שהדבר יעשה ביתר יעילות וימצא פתרונות יצירתיים נוספים, הנהוגים גם בעולם לטובת כולנו".

איך ירושלים תיראה עוד 20 שנה?
"תהיה עיר של מצוינות, האוניברסיטה העברית ביחד עם המרכזים הרפואיים של הדסה ושערי צדק ובשיתוף קופות החולים יהוו מגנט לרופאים וחוקרים מבטיחים בתחום הרפואה ומדעי החיים. בנוסף, תמשיך ותתפתח בירושלים תעשיית הייטק מובילה שאף היא בחלקה הגדול תעסוק בתחומי של הצלת חיים. ירושלים העתידית תמשיך להיות מגוונת תרבותית, תדגול בקידום אומנות לסוגיה, ועולמות רוחניים, תקדם יחסים של דו קיום ושלום ותשמור על אופייה המיוחד כירושלים של זהב".

מה המקום הכי סודי שלך בעיר?
"ההוסטל האוסטרי בירושלים, השוכן ב-ויה דלורוזה בירושלים, ועל אף האסוציאציה, הדרך בה הוא שוכן, מגלמת בדיוק את ההפך. זוהי פינת חמד בלב העיר העתיקה עם גן נפלא ובעיקר עם קפה מופלא ושטרודל וינאי שאין לו מתחרים אפילו בוינה.לשם אני הולך בעיתות הפנאי הספורות שיש לי כאשר אני בוחר לחלוק זמן איכות עם אשתי, לה אני נשוי מזה 38 שנים".