יפית גרין. צילום: יואב דודקביץ'

למה ירושלים? 
"כי היא טבור העולם. ירושלים היא מקום המבטא את המיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. מקום עם הרבה נשמה ורוח והיסטוריה ארוכת שנים לצד הווה ועתיד. מהרגע הראשון שאני זוכרת את עצמי ירושלים עבורי היא בית אמיתי .

"כאן נולדתי ונולדו ילדי וכאן גם התחנכתי החל מבית הספר היסודי ועד ללימודים האקדמיים באוניברסיטה העברית. אני רואה בכך זכות גדולה לנהל בית ספר בירושלים ולחנך דורות נוספים בעיר המדהימה והחשובה הזו

"ירושלים היא מקום המשלב יופי ועוצמה לצד חום, פשטות, אופי מיוחד, כנות ונאיביות. אני מתרגשת בכל פעם מחדש לטייל בסמטאות של השכונות הוותיקות בעיר בימי שישי ,לנשום את אוויר הפסגות ולעבור ברבדי ההיסטוריה הנמצאים לידינו במרחק פסיעה". 

מה הדבר הכי משוגע שעשית?
"קפצתי לבריכת הדגים בגן הוורדים בירושלים עם בגדים ביום חורף קר. הבת שלנו נוי , שהייתה בת שלוש, מעדה ונפלה לבריכה ופשוט מתוך אינסטינקט מהיר קפצתי לבריכה בלי לחשוב יותר מדי והוצאתי אותה משם. לקח לי הרבה זמן אחר כך להפשיר מהקור...".

מה הכי גרוע כאן?
"היעדר שטחים ירוקים. חסר לי מאוד ריאות ירוקות ברחבי ירושלים שיעניקו לנו יותר אוויר ויותר ירוק בעיניים מאשר בניינים. כמו כן חסר בעיר מקומות בילוי מגוונים במיוחד לבני נוער".

עם מי תרצי לשבת לדרינק?
"קהלת. הייתי שמחה להתחבט אתו בסוגיות העולם ולהעמיק אתו על סוגיות של חינוך. מסקרן אותי מאוד לדעת מה הוא היה אומר עלינו היום כחברה ועל אלו כלים מעשיים הוא היה ממליץ לנו בכדי שנהיה חברה טובה יותר".

מה המקום הסודי שלך בעיר?
"ליד בריכת השחייה במרכז הספורט רמת רחל. יש לי מקום צדדי בפינת הדשא של מרכז הספורט המשקיף על ירושלים. אחד המקומות הכי שקטים ושלווים שיש, המעניק לי הרבה רוגע, שקט נפשי ופסק זמן אמיתי מכל אירועי היום. שם מגיעות המחשבות ,התכנונים הבחירות וההחלטות".

אז מה הלאה? 
"אני מקווה שירושלים תהיה עיר בירה משמעותית ואבן שואבת לצעירים וצעירות. חשוב שנדע לשמר את הטוב והיפה בעיר אך בהחלט לקדם את העשייה לטובת מרחבים נוספים אפקטיביים ומזמינים. חייבים לדאוג לאופק אמתי עבור הצעירים בירושלים הן מבחינת דיור, תעסוקה, בילוי ופנאי. אופק התואם לסטנדרטים של עיר בירה".