נאוה ביבי ז״ל (צילום מתוך האלבום המשפחתי) 

אשת התיירות הראשונה של ירושלים ופורצת הדרך, נאוה ביבי, נפטרה במפתיע בסוף השבוע האחרון. ביבי שבשנים האחרונות הקימה וניהלה עם בני משפחתה את מסעדת פיקולינו האיטלקית בכיכר המוזיקה ועבדה במסעדה עד יומה האחרון, זכורה ומוכרת לכל ירושלמי כמעט עוד מתקופת מסעדת 'אנה טיכו' שניהלה מעל לעשרים שנה. המסעדה הפכה למוסד ירושלמי מיתולוגי וביבי, מאירת הפנים,  קבעה שם סטנדרטים חדשים בתחום השירות והאירוח וגידלה דור של מסעדנים.

ביבי, החלה את דרכה בעולם התיירות והמלונאות ועד מהרה התקדמה לעמדות ניהול בכירות בעולם שהיה אז גברי בעיקרו. ביבי הפכה לפורצת הדרך בתחום המלונאות  והיתה לאישה הראשונה בארץ שהגיעה למעמד של ניהול בתי מלון.

זכתה לסיקור תקשורתי (צילום: קותי פונדמינסקי)
השיא היה שנבחרה  לכהן כמנהלת של בית המלון היוקרתי והוותיק ביותר , קינג דיוויד, בו החלה את דרכה כמנהלת  הקבלה בסוף שנות השישים של המאה שעברה. היא אירחה מנהיגי עולם, ראשי מדינות ונשיאים מגורבצ'וב ועד ג'יימס בייקר.  הרזומה העשיר שלה כלל לאחר מכן גם תפקיד של מנכלית מלון גלי כנרת בטבריה, ניהול מלונות לרום (כיום ענבל) ולגונה.

מסעדת פיקולינו השבוע (צילום: קותי פונדומינסקי)

בין מאות המבקרים הרבים השבוע, שהגיעו לנחם את בני המשפחה, ניתן לציין את מנהלי רשת מלונות דן והמנכ"ל הנוכחי של קניג דיוויד, חיים שקדי. איל ההון הצרפתי, לורנט לוי, מבעלי מתחם כיכר  המוסיקה, שקטע את חופשתו בצרפת והגיע חזרה לארץ במיוחד לאחר ששמע על האסון, וירושלמים רבים שהכירו את ביבי והוקירו את פעילותה.
ביבי עשתה גם פעילויות חסד ורווחה רבות, שחלקן נודעו לבני משפתחה רק השבוע, בן השאר נהגה  לארח בימי שישי חיילים ירושלמים בודדים לבראנץ' מפנק בימי שישי בצהריים. כמו כן מספר מוסדות לילדים בסיכון בעיר היו זוכים מדי שבוע לקבל את כל הפסטות. הפיצות והרביולי שנותרו בסוף היום במסעדה המשובחת. אפילו מנקה הרחובות שמופקד על אזור נחלת שבעה הגיע לשבעה לנחם את הבעל והילדים.