הכותל המערבי והר הבית. צילום: שלומי כהן

בתחתית הדירוג: תושבי ירושלים לא שבעי רצון מעיר מגוריהם – כך עולה מסקר מיוחד שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בין 16 הערים הגדולות בישראל אשר בהם למעלה מ–100 אלף תושבים.

על פי הדירוג ירושלים נמצאת בתחתית הטבלה ביחס לשביעת הרצון מעיר המגורים עם 72.9 אחוז בלבד. בראש הרשימה נמצאת כפר סבא – עם שביעות רצון של 95.5 אחוז.

לא מרוצים מהניקיון והתחבורה הציבורית

עוד נתון עגום, המציב את ירושלים בתחתית הדירוג נוגע למצב הניקיון באזור המגורים. על פי הסקר רק 21 אחוז מתושבי ירושלים הערבים מרוצים מהניקיון באזור מגוריהם, 46 אחוז מתושבי ירושלים היהודים השיבו כי הם מרוצים ממצב הניקיון, לעומת זאת 77 אחוז מהנשאלים ציינו כי הם מרוצים ממצב הניקיון באזור מגוריהם בכפר סבא, 65 אחוז בראשון לציון ו- 56 אחוז בתל אביב.

בני 20 ומעלה המרוצים מהניקיון באזור מגוריהם. צילום: מתוך הדו"ח

גם בעניין שביעות הרצון מהתחבורה הציבורית המצב לא מעודד, בעיר בה מבוצעות מאות אלפי נסיעות יומיות נרשמו האחוזים המוכים ביותר ביחס לשביעות הרצון – עם 36 אחוז בלבד, בבת ים לדוגמה 56 אחוז מהנשאלים ציינו כי הם שבעי רצון מהתחבורה הציבורית במקום מגוריהם.

שיעור גבוה של מועסקים שזמן ההגעה שלהם לעבודה הוא חצי שעה או יותר, נמצא בקרב תושבי רחובות, אשקלון וירושלים. השיעור הגבוה ביותר של מועסקים שזמן ההגעה שלהם לעבודה הוא חצי שעה ומעלה , נמצא בקרב תושבי ירושלים היהודים (56 אחוז).