המזכירה שוקלת לערער | צילום: שלומי כהן
העלתה באש את נורמות ההתנהגות: מזכירה בלשכת מפקד לשעבר של מחוז ירושלים בכבאות והצלה פוטרה באחרונה מעבודתה לאחר שהואשמה בזיוף מסמך.

במסגרת ההליך המשפטי שהתנהל בבית הדין למשמעת של עובדי המדינה, הואשמה המזכירה בזיוף מסמך. בטיוטת כתב האישום נטען כי במרץ 2018 הכינה העובדת מסמך מזויף הנחזה להיות בחתימת טפסר אייל כהן, ששימש כמפקד מחוז ירושלים לשעבר וכמובן אינו קשר לפרשה

בשם הבעל

במסמך המדובר נכתב בכזב כי בעלה של המזכירה משמש כמתנדב פעיל במחוז והוא נשלח למדור תביעות במשטרת ישראל במטרה לסייע לו במסגרת הליך פלילי שהתנהל כנגדו. על פי גזר הדין בעניינה של המזכירה, לאחר זמן קצר היא התחרטה והתקשרה למחלקת התביעות המשטרתית וביקשה כי לא ייעשה שימוש במסמך.

נגד המזכירה התנהל הליך פלילי שלא הבשיל להגשת כתב אישום והסתיים בהסדר מותנה עם פרקליטות מחוז ירושלים. במסגרת ההסדר המזכירה התחייבה לכתוב מכתב התנצלות בתוך חודש ימים, לשאת בתשלום של 3,000 שקל למדינה ואף התחייבה להודות במסגרת התובענה המשמעתית.

התביעה בנציבות שירות המדינה טענה כי יש להשית על העובדת נזיפה חמורה, פיטורים, פסילה לצמיתות לרשות הכבאות ופסילה לחמש שנים לשירות המדינה.

"אין כל ספק באשר לחומרת מעשיה של הנאשמת שיש בהם רכיבים של רמייה ומעילה באמון. מדובר בעבירות שהן פליליות במהותן: זיוף מסמך, מרמה והפרת אמונים. במעשים שביצעה יש פגיעה שורשית בחובת האמון הנדרשת מעובד ציבור", נכתב בטיעונים לעונש

הרכב בית הדין כתב בגזר הדין: "הנאשמת שהועסקה הכינה ביום 18.3.14 מסמך מזויף הנחזה להיות בחתימתו של מפקד המחוז בו נכתב בכזב כי בעלה התנדב במערך הכבאות במחוז ירושלים. הנאשמת העבירה את המסמך האמור למדור התביעות של משטרת ישראל מחוז ירושלים וזאת במטרה לסייע לבעלה שהיה מצוי בהליך פלילי; זמן קצר לאחר מכן התקשרה הנאשמת ללשכת התביעות וביקשה שלא יעשה במסמך כל שימוש. הנאשמת הורשעה בעבירות המשמעת שציינו בגין זיוף מסמך. לאחר שהרכב בית הדין שקל את מכלול נסיבות האירוע ומצבה המשפחתי של הנאשמת, הוחלט לפתרה לאלתר מעבודתה ברשות הכבאות, לרשום נזיפה חמורה ולפסול אותה מעבודה בשירות המדינה למשך שנה.

כבאות והצלה: "לא נקבל כל התנהגות שיש בה משום זיוף או מרמה או חריגה מנורמות המחייבות עובדי מדינה". 

מטעם העובדת נמסר: "צר לי שבית הדין מצא להחמיר בענישה בלתי מידתית, בימים אלה אנו שוקלים הגשת ערעור ובטוחים כי התוצאה הסופית תהיה שונה".