המחשה: shutterstock

"הנאשם הפך אותה לשבויה בביתה": בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 15 שנות מאסר ופיצוי כספי על נאשם בגין עשרות עבירות של בעילה ומעשי סדום ומעשים מגונים בקטינה בת משפחה, ובעבירת מעשה מגונה בקטינה נוספת. עוד גזר בית המשפט על הנאשם פיצוי כספי בסך 250 אלף שקל למתלוננת.

הנאשם, בן זוגה של אימה של המתלוננת התגורר עמן. בתחילה, עת היתה המתלוננת כבת 14 החל הנאשם להתקרב אליה ויצר עמה מערכת יחסים רגשית ואינטימית, היה נכנס למיטתה נוגע באיבריה האינטימיים ומתחכך בגופה. מאז שהקטינה הייתה כבת 16 עד גיל 18 ביצע הנאשם במתלוננת עבירות אינוס ומעשי סדום בתדירות של מספר פעמים בחודש ולפחות אחת לשבוע. בחלק מהמעשים המתלוננת נענתה לנאשם בגלל חששה שאם לא כן, יורע יחסו של הנאשם לאימה.

בגזר הדין הדגישו השופטים את החומרה היתרה בכך שהנאשם פגע בקטינה שחלקה איתו גג משותף: "הנאשם ניצל את היותה לכודה ברצון שלא לפגוע בתא המשפחתי שאימה ניסתה לבנות ופגע בה שוב ושוב ושוב... הנזק שגרם למתלוננת, ובעקיפין גם לאימה, הנו נזק שקשה לתאר אימתי ואם יירפא".

עו"ד נועה עזרא מפרקליטות מחוז ירושלים: "גזר הדין מבטא את חומרת מעשיו של הנאשם, אשר במשך 4 שנים, בזמן שהמתלוננת חווה את גיל ההתבגרות, פגע וחזר ופגע בה במקום מפלטה - בביתה, במיטתה. בית המשפט הכיר בנזקים הקשים שנגרמו למתלוננת כתוצאה מכך שהנאשם, שהיה אמור להיות אמון על בטחונה, הפך אותה לשבויה בביתה, ולכלי לסיפוק יצריו. אנו מחזקים את ידי המתלוננות על האומץ הרב והכוחות לספר על שארע, לחשוף את הפגיעה ולקחת חלק בהליך הפלילי".