קייס אבו רמילה. צילום: דוברות המשטרה

אכזבה למשפחת אבו רמילה: המשטרה מתעקשת כי אין בידיה תיעוד מצולם של האירוע בו טבע למוות הילד קייס אבו רמילה בן השמונה.

המשטרה והפרקליטות הגישו השבוע לבית משפט השלום תצהיר רשמי, בו הן חוזרות על הצהרותיהן הקודמות. המשטרה מתעקשת כי אין בידיה אף תיעוד מצולם של בור המים בו מצא את מותו הילד מבית חנינא.

כזכור, לפני כשבוע פנתה משפחת אבו רמילה לבית משפט השלום בבקשה שיורה על המדינה להעביר לידיה את צילומי מצלמות האבטחה הסובבות את בור המים בו טבע קייס. זאת על מנת להעניק למשפחה תשובות באשר לנסיבות מותו ותיעוד רגעיו האחרונים בסמוך לבור.

בבקשה לקבלת הצו היורה על קבלת חומרי הצילום, שהוגשה בידי עו"ד עבד דראושה המייצג את המשפחה, צוין כי בסמוך לבור המים ניצב בסיס מג"ב, אשר סביבתו מרושתת מצלמות. בין היתר, צוינו מצלמות הממוקמות על עמודים הסמוכים מאוד לבור המים. המשפחה ביקשה לקבל לידי את החומרים שתועדו במצלמות החל משעת העדרו של קייס, ועד לבוקר יום המחרת בו נמצאה גופתו בתוך בור המים.

עוד אז הצהירה המשטרה כי היא פעלה בעת אירוע היעדרותו של אבו רמילה להשיג תיעוד מצולם ממצלמות אלה, אלא שתיעוד כזה לא נמצא. בהצהרה רשמית שהגישה המשטרה לבית המשפט השבוע חזרה המשטרה על דברים אלו. בתצהיר נכתב כי "עוד בזמן אמת וכחלק מהמאמצים שנעשו להשיג מידע שהיה יכול לסייע באיתורו של הילד, פעלה משטרת ישראל לאתר תיעוד מצולם של האירוע. תיעוד כאמור לא אותר במצלמות הממוקמות בסמוך לאיזור האירוע, ובכלל זאת לא נמצא במצלמה אליה הופנה בא כוח המבקש".

כזכור, משפחת אבו רמילה שוקלת להגיש תביעת רשלנות נגד עיריית ירושלים ונגד חברת הגיחון בגין מותו של קייס.