כוכבית הצ'קלמז. צילום: רפי קוץ

אחרי שנבדקו שתי תלונות נוספות, בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרה של הגננת החשודה בהתעללות בפעוטון בגילהכוכבית הצ'קלמז ב-5 ימים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה ב-7 ימים נוספים. הורים רבים הגיעו לבית המשפט להארכת מעצרה.

12 תיקי חקירה

דותן גרילק, נציג המשטרה אמר בדיון: "אתמול הגיע אלינו תלונה נוספת (מס 12). קיימים 12 מתלוננים בתיק. 12 תיקי חקירה. מתוכם אחד מ2013, אחד מ-2015. 7 מהתלונות משנת 2019".

עו"ד עמית בר טוב המייצג את היצ'קלמז: "הצעת לי אתמול לשחרר את החשודה אם אני אסכים לבדיקה פסיכיאטרית שלה ללא מעצר, או לחלופין הארכת מעצר של יומיים בלבד. מה נולד מאתמול בשעה 17?"

נציג המשטרה הגיב לסנגור: "אתקן. לא התכוונתי לשחרר אותה, רצינו לבקש בדיקה פסיכיאטרית - ההתלבטות היתה האם לבצע אותה במעצר או לא במעצר. ואז, אתמול הצטרפה תלונה נוספת. הורה נוסף".

המשטרה ביקשה מבית המשפט להורות על בדיקה פסיכיאטרית שלה. עורך הדין של הצ'קלמז התנגד לבדיקה. "לא אשלח אותה לבדיקה פסיכיאטרית ללא הסכמה (של הלקוחה). מבחינת המשטרה היא כשירה לעמוד לדין. אם הסנגור חושב שאין סיבה לשלוח לבדיקה פסיכיאטרית, לא נשלח אותה", קבעה השופטת.

השופטת מרים קסלסי קבעה בסיום הדיון: "המסמכים הרפואיים שהוצגו בפני מלמדים על כך שהחשודה הייתה מטופלת במהלך השנים. אין בכך כדי להכתיר אותה בכותרת של חולת נפש. וככל שהסנגור סבור שלטובתה אין היא צריכה להיבדק אין בכוונתי לאכוף בדיקה עליה. ונקודת המוצא לחקירת התיג תהיה שהמשיבה כשירה בעת האירועים וגם כיום לעמוד לדין".