חנק והיכה אותה. אילוסטרציה: שאטרסטוק

המתכנת הבכיר חנק את אשתו ואיים להרוג אותה בשל התמכרותה למשחקי מחשב שבהם גם פיתחה קשרים רומנטיים. הוא הורשע, אך בשבוע שעבר ביטל בית המשפט את הרשעתו בטענה כי "ביצוע המעשים היה חריג בשגרת חייו".

בשבוע שעבר הגיע צעיר בשנות השלושים לחייו לבית משפט השלום בירושלים לשמוע את גזר דינו לאחר שהורשע בעבירות של תקיפה ואיומים כלפי אשתו. הוא הופתע לשמוע כי בית המשפט החליט דווקא לבטל את ההרשעה ולהסתפק בעונש של 200 שעות שירות לתועלת הציבור.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, בינו ובין אשתו התעורר ויכוח סביב חשדותיו כי היא בוגדת בו. הוא איים עליה שיהרוג אותה אם לא תיתן לו את סיסמת הטלפון הנייד שלה ואף היכה אותו בראשה וחנק אותה, עד אשר נתנה לו את הקוד. מן העולה מתסקיר שירות המבחן שהוגש לבית המשפט, הבעל עובד כמתכנת בכיר בחברת הייטק ויחד השניים מגדלים השנים שני ילדים עם צרכים מיוחדים. הבעל סיפר לשירות המבחן כי אבחנת בנו הובילה למשבר עמוק בנישואים ולתחושות קשות. כל אחד מבני הזוג בחר להתמודד בדרך אחרת, הבעל שקע בעבודה והאישה הסתגרה ועסקה באופן אינטנסיבי במשחקים חברתיים וירטואליים, שבהם יצרה קשרים שבין היתר נשאו אופי רומנטי. גילוי הקשרים הללו פגע באמונו של הבעל והם נחוו בעיניו כבגידה.

עוד התרשם שירות המבחן כי הבעל התקשה להכיל את המשבר וכי נטל אחריות כנה על מעשיו. בית המשפט בחן את המקרה בבואו לגזור את דין הנאשם. הוא קבע כי בלי להקל ראש בחומרת מעשיו של הבעל, ביצוע המעשים היה חריג בשגרת חייו. הבעל לקח חלק בטיפולים אישיים וזוגיים והרשעתו עלולה לגרום לו נזק משמעותי. השופט קבע כי האינטרס הציבורי המצדיק את הרשעת הבעל אינו עולה על הפגיעה שעלולה להיגרם לו כתוצאה מהרשעתו ועל כן, בצעד חריג, בוטלה ההרשעה

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הבעל 200 שעות שירות לתועלת הציבור והשית עליו צו מבחן לשנה

עו"ד אריאל עטרי, סנגורו של הנאשם, בתגובה: "זהו פסק דין תקדימי המלמד כי גם במקרים קשים מאד, במקום בו בני הזוג מכירים באחריותם ליחסים ביניהם ונחושים להצליח ולשקם את הקשר - בית המשפט מושיט יד והאהבה מנצחת".