האבן שנשרה. צילום: אדווה חולי

עוד אירוע של נשירת אבנים ממרפסות ישנות נגמר הפעם בנס. במקרה זה מדובר במרפסת הנמצאת בבניין ישן ברחוב יפו 58, ממש מעל לסניף של רשת הקופיז' ועוד מספר חנויות. "במזל גדול לא היה כאן איש ובדיוק אנשים קמו מהשולחן בחוץ, ושנייה אחר כך נפלו האבנים", סיפרה עדת ראייה.

האזור נחסם. צילום: אדווה חולי

נציגים מהמחלקה למבנים מסוכנים של העירייה הגיעו למתחם והמרפסת הוגדרה מיד מבנה מסוכן. בעירייה מיהרו לגדר את המקום, ומאז פועלים כדי לחזק את המרפסת כדי שלא ייפלו אבנים נוספות.

בעבר היו מספר מקרים דומים. רק לאחרונה פורסם המקרה של בית הרב קוק שם קרס קטע ממרפסת אחורית. וכעת, לאחר סכסוך משפטי בין ההקדש המחזיק בנכס לבין הבניין המפורסם, המשרד לענייני מורשת תקצב את הנושא.

עוד מקרה מפורסם שבו קרסה מרפסת התרחש ברחוב אגרון היוקרתי. הקריסה אירעה בינואר לפני שלוש שנים. הפעם היו אנשים על המבנה שהתמוטט - צעירה כבת 25 וגבר בן 60. לאחר בדיקה התברר כי מדובר במרפסת אבן שחוברה לקיר באמצעות תשתית מברזל. אלא שברבות השנים הברזל החליד ולכן נחלש, עד שלא היה מסוגל לשאת את משקל המבנה.

העירייה: "העירייה גידרה את המקום ופתחה בהליכים נגד בעלי הבניין, שנדרש להתקין לאלתר גגון למניעת נפילה של עצמים מהמרפסת, ולהגיש תוכנית הנדסית לשיקום המרפסות בבניין".