אריה קינג. צילום: רפי קוץ

מחזיק תיק המינהלים הקהילתיים בעיריית ירושלים, אריה קינג, זועם על העתירה להסדרת מעמדם. אמש (א'), בשעת לילה מאוחרת בקבוצת ווטסאפ סגורה של יושבי ראש המינהלים הקהילתיים, קינג טען שבין היתר העתירה מפנה אצבע מאשימה כנגד יושבי ראש המינהלים. הוא גם קרא לכינוס של המינהלים הקהילתיים מיד עם שובו מחו"ל בעוד 12 יום ומגדיר את הנוכחות בה כ"חשובה יותר מהרגיל".

"שלום לכל היו"רים. בעת האחרונה גברו ההתקפות מצד תנועת התעוררות נגדכם כיו"ר וכנגד מוסד המינהלים הקהילתיים. זה די צפוי בסך הכל, חברי התעוררות די אומללים ומרגישים לא משפיעים ולא אפקטיביים בשיבתם בספסלי אולם המועצה האחוריים. חבל", כתב בהודעה שנשלחה מטעמו, "יחד עם זאת, ברצוני למסור לכם שבכוונתי לכנס את ישיבת המינהלים הקהילתיים מיד עם שובי מחו"ל, בעוד כ-12 ימים, הישיבה הבאה תהיה ישיבה שנוכחותכם בה חשובה יותר מהרגיל שכן היא תכלול דיון בנושא שינויי תקנון והערכות לבחירות. אנא השתדלו להגיע, השתתפותכם חשובה".

חבר המועצה אלעד מלכא. צילום: יואב דודקביץ'

חבר המועצה אלעד מלכא מתנועת 'התעוררות' מסר: "לצערי הרב, במקום להתייחס לעצמאות המנהלים הקהילתיים ולתפקודם בוחר קינג להפוך את העתירה לעניין פרסונלי. יושבי ראש המנהלים הקהילתיים הם אנשים מסורים אשר פועלים בהתנדבות למען השכונות והקהילות ששלחו אותם, אך העירייה היא זו שמקצצת את מרחב הפעולה שלהם. עדיף שמחזיק התיק יעסוק בהעצמת המנהלים ולא בהצרת מרחב הפעולה שלהם.
שוב מוכח שקואליציית ליאון לא פועלת עד שהתעוררות מרימה את הכפפה הציבורית ואז נזכרים שם לשנס מותניים".

כזכור, רק בשבוע שעבר פרסמנו ב"ידיעות ירושלים" וב-mynet ירושלים את העתירה שהגישו נציגי המינהלים הקהילתיים כנגד עיריית ירושלים, ובה קריאה להסדיר את המינהלים הקהילתיים בירושלים. עוד בעתירה נכתב כי הם דורשים לקיים את הבחירות למינהלים באופן מיידי.

כמו כן, בעוד כחצי שנה עתידות להתקיים הבחירות הראשונות למינהלים הקהילתיים, עשור אחרי הבחירות האחרונות. מחזיק תיק מינהלים קהילתיים בעירייה, אריה קינג אישר את הדברים.