כלב עושה צרכים ברחוב. צילום: Shutterstock

אגף האכיפה והשיטור יוצא למבצע למיגור צואת הכלבים מהרחוב. במסגרת רפורמת הניקיון של ראש העירייה הנחה ליאון את האגף לפעול ולאכוף את נושא איסוף צואת הכלבים וזריקת האשפה במרחב הציבורי בתשומת לב.  

ביומיים האחרונים, בחודשים האחרונים בפרט בנחלאות, ערך אגף האכיפה והשיטור העירוני מבצע אכיפה ואיסוף צואת הכלבים בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות הערב. עוד נאכפו זריקת אשפה בגני משחקים, בפארקים, כבישים מדרכות ובכל המרחב הציבורי. נרשמו עשרות קנסות בגין אי איסוף צואת כלבים וזריקת אשפה במרחב הציבורי, כאשר גובה כל דו"ח עומד על 475 שקלים.

"בנוסף הציבה העירייה שלטים בגנים מרכזיים בעיר וכן בגנים בהם ריכוז גבוה של ציבור בעלי כלבים הנוהגים לפקוד את הגנים עם כלביהם. יש לציין כי השילוט כולל עמדה עם שקיות מיוחדות לאיסוף צואת כלבים", מסרו בעירייה. 

צילום: אגף אכיפה ושיטור בעיריית ירושלים

עוד נמסר: "אגף האכיפה והשיטור העירוני ימשיך לנקוט ביד קשה כנגד משליכי האשפה ברחובות במרחב הציבורי בגנים ובכל רחבי העיר.

ראש העירייה, משה ליאון ציין: "יחד שומרים על העיר נקייה! המרחב הציבורי הוא ביתנו. אנו עושים מאמצים גדולים ומעניקים תשומת לב מיוחדת לניקיון העיר ירושלים במסגר רפורמת הניקיון שכוללת רבדים רבים ובכלל זה הקפדה על ניקוי צואת כלבים ע"י הבעלים. רק יחד נוכל לשמור על העיר נקייה. אני פונה לכל התושבים לסייע בידנו ולהקפיד על שמירת מרחב ציבורי נקי למען כולנו".