צילום המחשה: shutterstock

עיריית ירושלים תקיים תכנית ייחודית לכ-600 מטפלות ברחבי העיר ותעניק להן העשרה והדרכה בנושאים מגוונים. מטרת התכנית לטפח את המטפלות הגיל הרך, ולאפשר למסגרות החינוכיות לפעוטות להפוך לאיכותית יותר ובטוחות ככל הניתן.

במהלך התכנית המטפלות יעברו הדרכה והעשרה בתחומים: עזרה ראשונה, סביבה בטוחה ומניעת תאונות בית, תזונה נכונה, היגיינה ותברואה. כמו כן, יעברו המטפלות סדנאות חינוכיות לארגון סדר יום חינוכי, חינוך מותאם שלבי התפתחות של ילדים, סדנאות תנועה, מוסיקה ומשחק בהתאם לגילאי הפעוטות, סדנה לאיתור ילדים עם קשיים התפתחותיים ועוד.

בגילאי לידה עד גיל 3, רובם נמצאים במסגרות חינוך פרטיות. עם חקיקת חוק הפיקוח על מעונות היום, לפני כשנה, הוחלט בעיריית ירושלים להרחיב את התמיכה וההדרכה למסגרות הפרטיות בעיר, מעבר לתנאים הקבועים בחוק, כדי לשפר את איכות השירות לילדים ולהורים בירושלים.

מעיריית ירושלים נמסר: "שנות חייו הראשונות של התינוק והפעוט הינן קריטיות להתפתחות תקינה ומשפיעות על מהלך חייו כבוגר. בגיל הרך מתעצבות יכולותיו של הפעוט ומתפתחים כישורים שילוו אותו להמשך חייו, ולמסגרת החינוכית בה שוהה הפעוט, יש תפקיד משמעותי בשלב חיים זה. אנו פועלים על מנת לשפר ולקדם את החינוך בעיר כבר משלבים מוקדמים אלה, על מנת ליצור סביבה חינוכית תומכת ולתמוך בילדי והורי העיר ירושלים".

ראש העירייה משה ליאון: "הפעוטות הם העתיד של העיר. אנו פועלים לקידום החינוך הטוב ביותר עבור ילדינו, כבר מגיל ינקות. נמשיך לקדם יוזמות שישפרו את מערכות החינוך לכלל האוכלוסיות והגילאים בעיר".