המטה הארצי. צילום: מאיר אזולאי

אפילו משטרת התנועה לא תעזור להם. בדרך כלל כחולי המדים הם אלה שמופקדים על ויסות עומסי התנועה הרבים שנגרמו בשנה האחרונה, עקב העבודות ושינויי התנועה ברחבי העיר על תוואי הרכבת הקלה. אלא שעכשיו אפילו השוטרים נתקעו בפקקים. העבודות בסמוך למטה הארצי על כביש 1 הביאו לאחרונה לביטול הפנייה ימינה מרחוב קלרמון גאנו וליצירת תורי ענק בשעות העומס בזמן היציאה מהעבודה של משרדי הממשלה השונים באזור שייח' ג'ראח.

שוטרי המטה הארצי והפקידות הממשלתית מתנקזים לצומת אחד שבו הם נתקלים ברמזור קצר, שמאפשר רק למכוניות בודדות לחצות בכל פעם את הצומת לכיוון גבעת התחמושת או לכיוון הגבעה הצרפתית.

הבנייה סמוך למטה הארצי. צילום: אדווה חולי

למרבה האירוניה, אף שמדובר בשוטרים ובאנשי משרד השיכון, שמן הסתם יודעים דבר או שניים בתכנון ובהרחבת כבישים או סגירת נתיבים, במקרה זה הם נותרו אובדי עצות ופנו למוקד העירוני בתקווה שהעירייה תנסה למצוא לכך פתרון.

לרוב שינוי זמני הרמזורים הוא הפתרון הכי יעיל ומהיר שאינו כרוך בעבודות מיותרות בשטח, אך מובן שגם זירוז העבודות ופתיחה מחודשת של הפנייה ימינה בהחלט יוכלו להחזיר את המצב לקדמותו, שבו היו אומנם פקקים ועומסי תנועה, אך במתכונת שהירושלמים כבר הורגלו אליה.

מהעירייה נמסר: "הפנייה ימינה מותרת לרכבים מורשים בלבד, רכבי משטרה, על פי החלטת רשות התימרור, בתיאום עם המשטרה לצורך הכנה לפתיחת הצומת החדש. הצומת עומד לפני הפעלת הסדר חדש בחודש הבא, שישפיע לטובה על כל האזור. במסגרת ההסדר ייפתח צומת מרומזר חדש בפנייה ימינה מהמטה הארצי לרחוב ברלב".