חג הסיגד. צילום: shutterstock

חג הסיגד המסורתי יתקיים השנה מחר (ד'), 7 בנובמבר 2018, בטיילת ארמון הנציב בירושלים. במרכז הטיילת, תוקם במה מרכזית, עליה יערכו התפילות החל משעות הבוקר ועד שבירת הצום של המתפללים בסביבות השעה 14:00.

טקס הברכות הממלכתי ייערך בשעה 12:00 – במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב, נציגת בית המשפט העליון, השופטת יעל וילנר,  חברת מועצת מרכז מורשת יהדות אתיופיה ד"ר שמחה גתהון, נכבדי הקהילה, חניכי תנועות נוער וחיילים.

חג הסיגד, אחד מחגיה העתיקים של קהילת יהודי אתיופיה,  אשר במשך דורות חלמו על השיבה לירושלים. החג מחבר בין חידוש הברית בימי שיבת ציון הראשונה והכיסופים לציון חג הסיגד הוא יום של צום, תפילות, בקשת מחילה על חטאים, התחזקות וגיבוש הקהילה בשנים האחרונות חוזרים צעירים רבים לציין את חג הסיגד יחד עם בני הקהילה המבוגרים, תופעה היוצרת מפגש מרגש של עשרות אלפי בני הקהילה מכל הגילאים ומכל רחבי הארץ.

את טקס חג הסיגד בירושלים, מארגן זו השנה השנייה, משרד התרבות והספורט באמצעות מרכז ההסברה, ובשיתוף המרכז למורשת יהדות אתיופיה ועמותות הקייסים.

שרת התרבות והספורט, חה"כ (תא"ל במיל') מירי רגב "חג הסיגד הוא יום קדוש וחשוב לקהילת היהודים יוצאי אתיופיה. .ממשלת ישראל פועלת ללא לאות למען קהילת יהודי אתיופיה. השנה אישרה הממשלה תקנים לקייסים, נכבדי העדה אשר מהווים הכרה רשמית של המדינה במעמדם וחשיבותם. כמו כן, הממשלה אישרה לאחרונה עלייה נוספת של בני הקהילה מאתיופיה על מנת שיוכלו להתאחד עם בני משפחתם שבארץ".

חברת מועצת מרכז מורשת יהדות אתיופיה ד"ר שמחה גתהון: "יום מיוחד זה היווה מוקד לגיבוש הזהות הדתית, הרוחנית והקהילתית של יהודי אתיופיה. המסורת רבת השנים עשתה עלייה גם לישראל ויהודי אתיופיה חוגגים את חג הסיגד כימי קדם, למעלה מעשור כטקס ממלכתי. זו השנה השנייה שהתאגיד באמצעות משרד ההסברה ועמותות הקייסים את הטקס הממלכתי בירושלים. אנו מזמינים את הציבור לחלוק עמנו את היום המיוחד הזה בטיילת ארמון הנציב בירושלים על מנת לאפשר את קיום התפילה המרכזי בצורה ראויה, ממלכתית ומכבדת".