התאונה במחלף רוזמרין. צילום: עמית וקנין

בפעם השלישית: בית המשפט האריך בשבעה ימים את מעצרם של שני החשודים, תושבי מזרח העיר שעל פי החשד התנגשו ברכבם של שוקי כהן ז"ל וענת כהן, בשבוע. ענת כהן עדיין מאושפזת בשערי צדק. מבית החולים נמסר כי מצבה משתפר.

בהארכת המעצר הראשונה, בתחילת השבוע אמר נציג המשטרה בדיון כי ישנו סרטון המתעד את המשטרה התאונה, אך כפי הנראה, לפי שעה לא ניתן להוכיח באופן חד משמעי מהסרטון כי שני הנהגים אכן ביצעו משחקים אסורים על הכביש.

לדברי נציג המשטרה בדיון, החשוד הראשון, שרכבו התנגש ברכבם של שוקי וענת כהן, נהג במהירות של מעל 200 קמ"ש בזמן התאונה.

לטענת עו"ד סאהר עלי, אחד הסרטונים הקיימים היום בידי המשטרה הוא סרטון שצילם חברו של החשוד המרכזי, שנסע עמו ברכב בזמן התאונה.

לחשוד השני, שרכבו לא פגע ברכב משפחת כהן, מיוחס עבירת המתה בקלות דעת. בדיון הארכת מעצרו עלה כי לאחר שהוטחו בו ראיות חדשות הקושרות אותו לתאונה, הוא שמר על זכות השתיקה. השופט נאיל מהנא התייחס לכך ואמר: "המשיב יכול היה בנקל להפריך את החשדות המיוחסים לו על ידי מסירת גרסה מפורטת מטעמו, אך הוא, מטעמים השמורים עמו, בחר שלא לעשות כן ושמר על זכות השתיקה".

השופט מהנא אמר היום כי החשד נגד שני החשודים התחזק מאז הארכת המעצר הקודמת, בתחילת השבוע.

התאונה כאמור אירעה לפני כשבוע, ביום שלישי של חג ראש השנה והביאה למותו של תושב שכונת גילה שוקי כהן בתאונה במחלף רוזמרין. אשתו כאמור פונתה לבית החולים שערי צדק באורח קשה מאוד ומצבה מוגדר קשה.

בוחני תאונות הדרכים של המשטרה, פתחו כאמור בחקירה מאומצת שכללה איסוף נרחב של ראיות וממצאים הן בזירה והן לאורך הכבישים המובילים למקום התאונה במקביל לעדויות שנגבו ממעורבים ועדים לתאונה הקטלנית.