השלט של האו"ם | צילום: פרטי

המאבק על הריבונות במזרח ירושלים הגיע עד הפארק החדש של ואדי ג'וז. הריאה הירוקה הוקמה על ידי העירייה, אבל במקום הוצב שלט שסימן את האו"ם כגוף שנתן את החסות למיזם.

בשלט בו לוקח הארגון הבינלאומי קרדיט לעצמו נכתב: "הקמת הגן הושלמה בתמיכת תכניות האו"ם ובמאמצי הקהילה המקומית ואנשי ואדי ג'וז הירושלמים, 2018".  

אלא שהאמת היא כי מדובר בפארק שהקימה העירייה לפני כשנה ובו מדשאה, משחקים, ספסלים, סככות ושביל הליכה בעבור תושבי ואדי ג'וז. תושבים מספרים כי השלט שהוצב בפארק הוסר בידי העירייה לאחר שהתגלה ולדבריהם הצבתו היא חלק מסיפור גדול בהרבה: המאבק על הריבונות במזרח ירושלים.

בוואדי ג'וז לא מסתירים את העובדה שהכל נעשה במסגרת משחקי שליטה. "אלה גורמים שקשורים לרשות הפלסטינית. הם רוצים להעלים ראיות שעיריית ירושלים בונה ומשקיעה כספים במזרח העיר, אומר אחד התושבים ל"ידיעות ירושלים".

"ברשות הפלסטינית הכוונה היא למנוע את מה שהם מכנים ייהוד ירושלים", מסביר תושב אחר. "מי שמסתובב בשכונות במזרח העיר יכול לראות הרבה שלטים קטנים על עמודי חשמל של פסוקים מהקוראן ותכנים דתיים נוספים. שלטים אלו נועדו להדגיש מבחינתם את האופי הערבי אסלאמי של מזרח ירושלים.

מה שברור הוא כי לא מדובר בצעד ספונטני. הכשרת כיתוב על גבי אבן מצריך מעט משאבים ומצביע על תכנון ויד מכוונת.

מהעירייה נמסר כי השלט הוסר לפני שבוע.