בנאי ז"ל ובן ארצי ז"ל. צילום: צביקה טישלר, אלכס קולומויסקי

מי שכח את ועדת ההנצחה? ועדת השמות העירונית טרם כונסה מאז הבחירות והיא גם הושבתה כשלושה חודשים לפני הבחירות שבפתח. המשמעות היא שקרוב לחצי שנה לא התקיים במסגרתה כל דיון. בראשות הוועדה עומד ראש העירייה משה ליאון, שמן הסתם מייחס לה חשיבות רבה שאלמלא כן לא היה משאיר אותה בסמכותו. על פי סדר היום של הוועדה, היא אמורה להתכנס לראשונה רק באמצע חודש אפריל.

בין הנושאים שנמצאו על שולחן ועדת השמות בסוף הקדנציה הקודמת וטרם זכו לטיפול יש עשרות שמות, ובהם כמה דוגמאות בולטות. בין היתר, אפשר לציין את הסוגיה של קריאת רחוב בקרית הלאום על שם שמואל בן ארצי, אביה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו.

הרחוב האמור כבר קיים, אך הסבת שמו לבן ארצי לא קיבלה חותמת רשמית. כמו כן הוועדה עמדה לדון בקריאת כיכר בשוק על שמו של יוסי בנאי ובאיתור של מספר רחובות, שייקראו בין היתר גם על שם הזמרות והיוצרות עופרה חזה ושושנה דמארי.

הישיבה האחרונה של הוועדה עוררה הדים, כשראש העירייה דאז, ניר ברקת, החליט לבטל את החלטותיה בנימוק שמדובר בישיבה שלא היתה אמורה להתכנס כלל בשל הקרבה למועד הבחירות המוניציפליות לראשות העירייה. אחת ההחלטות שנתקבלו באותה ישיבה היתה לאתר רחוב שייקרא על שם בן ארצי, אביה של שרה נתניהו, אך כאמור ברקת פסל את ההחלטה על מיקום הרחוב בגלל הקרבה לבחירות.

העירייה: "ועדת השמות העירונית מונתה רק לפני עשרה ימים ותתכנס לראשונה באמצע החודש הבא. ראש העירייה משה ליאון ינהל את הוועדה באופן קבוע עד סוף הקדנציה".