ערימות הזבל בדירת הקשישה. צילום: עמותת 'שיר'

עירנותה של תושבת מעלה אדומים הובילה למבצע רחב היקף למען קשישה תושבת העיר, שחיה ללא מים וללא תנאים ראויים. לאחרונה יצאה מרינה מיכאלי, קוסמטיקאית ממעלה אדומים, לביקור בקניון העירוני, כשלפתע הבחינה באישה מבוגרת נוברת בפח אשפה. "לא הייתי בטוחה מה אני רואה", סיפרה. "כשהבנתי שהיא באמת מחטטת בפח ניגשתי אליה. אמרתי לה שאני מתנדבת בעמותת 'שיר' שמחלקת סלי מזון ואשמח לעזור לה". 

תחילה, מספרת מיכאלי, התנגדה הקשישה ולבסוף הסכימה. "היא התביישה מאוד והפצירה בי שלא אתן לאף אחד להיכנס אליה הביתה. שכנעתי אותה שאגיע עם אוכל לשבת וכעבור שעתיים הייתי אצלה".

אלא ששום דבר לא הכין אותה למה שראו עיניה: ביתה של הקשישה, שהיא ערירית וסובלת מבעיות בריאות, היה הפוך ומלוכלך. המים נותקו שבועיים קודם לכן והיה ברור שהיא צריכה עזרה. מיכאלי פנתה לחבריה בפייסבוק ולעמותת 'שיר', ובתחילת החודש הגיעו עשרות מתנדבים לביתה. "הוצאנו לפחות ארבע מכולות של זבל", מספרת מיכאלי. "יש קבלן שלקח על עצמו את עבודות השיפוץ, וכעת אנחנו מנסים לגייס לה רהיטים כי אין בבית כמעט כלום. היא גם ביקשה שננסה להשיג לה מחשב".

ערימות הזבל בדירת הקשישה. צילום: עמותת 'שיר'

הקשישה, שאת ביתה שיפצו, סיפרה השבוע בהתרגשות על המחווה יוצאת הדופן. "עם ישראל הוא פשוט מיוחד במינו", אמרה. "אני גמלאית של משרד החינוך וכל חיי הייתי מורה והתנדבתי. גם עכשיו אני מתנדבת ומבקרת מדי שבוע קשישה ויחד אנחנו קוראות בעיתונים ומדברות על החיים. "השבוע למדתי על נתינת אינסוף. בין המתנדבים שהיו פה ריגשה אותי במיוחד מחנכת שהגיעה עם שבעה תלמידים שלה. כולם באו לעזור".

חג'ג' ז"ל. צילום: פרטי

בין אלה שמסייעים לקשישה גם אנשי עמותת 'שיר', ובהם מרב חג'ג', אמה של שיר חג'ג' ז"ל, שנרצחה בפיגוע הדריסה בטיילת ארמון הנציב ועל שמה נקראת העמותה. "מדי שבוע אנחנו מחלקים יותר מ־120 סלי מזון", מספרת האם. "כשאנחנו נכנסים לבתים אנחנו משתדלים להסתכל גם מסביב ולראות אם יש עוד משהו שנוכל לעזור בו, ומדי פעם אנחנו יוצאים גם למבצעים כאלה, כמו שמרינה יזמה. אנחנו נמשיך לעזור וללוות אותה גם בהמשך ונשמח לכל עזרה שנוכל לקבל".

אפשר לתרום לעמותת 'שיר' בהוראת קבע או בתרומה חד־פעמית ל:  

בנק לאומי, סניף 752 

מספר חשבון - 31591/67