אלימות. צילום: shutterstock

תושב ירושלים נעצר בסוף השבוע האחרון בחשד לשלושה מקרים של תקיפה ואיומים נגד אשתו. בין היתר הוא נחשד שחנק אותה, הצמיד סכין לצווארה, ואיים לרצוח אותה.

מקרי התקיפה התחילו בחודש יוני 2018. אז, הגיעה האישה לבית החולים הדסה כשהיא חבולה, והתלוננה על  כך שבעלה תקף אותה, חנק אותה, איים עליה עם סכין, ורדף אחריה עם סכין.

רק יום מאוחר יותר, הגיעה האישה לתחנת משטרה ומתלוננת על אירוע אלימות נוסף, כשהפעם לטענתה לא רק היא הותקפה על ידי בעלה אלא גם ילדיהם.

בחודש ינואר האחרון הגיעה האישה שוב לתחנת המשטרה והתלוננה על כך שבעלה איים לתלות אותה, דחף אותה, שבר בבית כוסות וצלחות, ואף הצמיד סכין לצווארה ואיים לרצוח אותה.

לאחר אירוע זה ועד השבוע, המשטרה טוענת כי לא הצליחה לאתר את החשוד. לדברי נציג המשטרה בדיון: "השוטרים הגיעו לביתו והוא התחמק ממעצר או מהגעה לתחנה, עד שנעצר על פי צו שהוצא בסוף יולי 2019". הבעל הוגדר תחילה על ידי המשטרה כדרוש חקירה, ובהמשך כעצור נמלט.

בנוסף לשלושת התלונות אותן הגישה האישה במהלך השנה האחרונה נגד החשוד, עומד נגדו מאסר על תנאי, והוא בעל עבר פלילי קודם.

ביום שישי האחרון, המשטרה ביקשה לעצור את החשוד למשך 5 ימים. השופט יהושע צימרמן האריך את מעצרו למשך ארבעה ימים, ואמר כי אמר "בסיס הבקשה חשד בעניין תקיפת בת זוג, החזקת סכין, איומים, היזק לרכוש במזיד – הכל נגד בת זוגו". עוד הוסיף השופט צימרמן כי "בעניינו של המשיב המסוכנות מתעצמת לנוכח עברו הפלילי ובכלל זאת, מאסר מותנה בר הפעלה בגין עבירות אלימות נגד בת זוגו".

ביום שני, לאחר ארבעת ימי מעצר, הגיעו המשטרה והבא כוחו של החשוד להסכמה לפיה החשוד ישוחרר בתנאים, כאשר אחד התנאים הוא הרחקה מאשתו וילדיו למשך ימים ספורים.

עו"ד חסן אשרף המייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית מסר כי "מדובר בתושב מזרח ירושלים שמכחיש את המיוחס לו. לראייה לכך הוא ואשתו חיים ביחד עד היום ויתרה מכך על פי הידוע היא אף משכה את התלונה כנגדו. נשאלת השאלה מדוע המשטרה שטוענת למסוכנות החשוד, גררה רגליה ולא עצרה אותו במשך כ- 8 חודשים בהם הוא עבר באופן יומיומי במחסומים ממזרח ירושלים ומסר את פרטיו המזהים״