ההצתה במסגד בבית צפאפא. צילום: כיבוי והצלה מחוז ירושלים

חשד לפשע שנאה והצתה: מסגד בשכונת בית צפאפא בירושלים הוצת הלילה (שישי). שלושה צוותי כיבוי והצלה שהגיעו למקום גילו לצד השריפה גם כתובות נאצה נגד ערבים. בין הכתובות שרוססו: "הורסים ליהודים - הורסים לאויבים. קומי אורי".

תוך זמן קצר קבעו חוקרי השריפות של כבאות והצלה כי מדובר בהצתה מכוונת. חוקרים ואנשי מז"פ של משטרת ישראל פתחו בחקירה תוך איסוף ראיות וממצאים.

ההצתה במסגד בבית צפאפא. צילום: כיבוי והצלה מחוז ירושלים

צילום: כיבוי והצלה מחוז ירושלים

צילום: דוברות המשטרה

"קומי אורי" היא גבעה ליד ההתנחלות יצהר שפונתה לפני כשבועיים. לפני כחודשיים התקיים פשע שנאה נוסף בבירה, כשנוקבו צמיגיהם של כ-200 מכוניות בשכונת שועפאט שבמזרח העיר.

מכבאות והצלה נמסר: "שלושה צוותי כיבוי והצלה הוזעקו לפני זמן קצר בעקבות דיווח על שריפה במסגד בבית צפאפה. לוחמי האש שהגיעו למקום, מדווחים על שריפה מקומית במסגד שכובתה במהירות ללא נזק גדול מהאש למבנה המסגד. עוד עולה מהדיווח של צוותי כבאות והצלה בשטח, כי על קירות המסגד התגלו כתובות גרפיטי, והנושא נמצא בטיפולה של משטרת ישראל. נפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה".

מפורום תג מאיר הנאבק בפשעי שנאה נמסר: "יש לגנות בשאט נפש את הצתת המסגד בשכונת בית צפאפא על ידי טרוריסטים יהודים. מי שמצית מסגדים בירושלים ובכל מקום אחר מבקש להצית מלחמה בינ-דתית איומה ומדממת. הצתת המסגד מצטרפת לעשרות פעולות תג מחיר בשנת 2019 בשטחי יהודה, שומרון ומדינת ישראל שמטרתן לנקום בפלסטינים ובערבים ישראלים חפים מפשע, לזרוע אימה ופחד ולהסלים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני. מדינת ישראל חייבת להגן על התושבים הפלסטינים בתחומי האחריות שלה כפי שהיא מגינה על יהודים".