גבעת גונן. צילום: שלומי כהן

אסון בגבעת גונן: לב שבצ'נקו, תלמיד כיתה י' בן 15 שהחל ללמוד השנה בירושלים, נפטר בשבוע שעבר מדום לב

האירוע המצער קרה ביום שישי שעבר. שבצ'נקו היה תושב אשדוד, ששהה בפנימיית "בית קמפר" בעיר והחל ללמוד השנה בגבעת גונן. הוא הובא למנוחות ביום שני האחרון, כשהוריו יושבים שבעה בביתו שבאשדוד.

המחנכת של לב, מעיין סמולר, סיפרה השבוע בשיחה עם מיינט ירושלים, על תלמיד חרוץ שתמיד ידע למצוא את הדרך לליבם של חבריו לכיתה. "הוא היה נער מיוחד וחכם, טוב לב ובעל סקרנות גדולה", היא סיפרה. "הוא היה נער חושב ואהב לחקור כל דבר. רק לפני כמה שבועות, ביום המעשים הטובים, התנדבנו בבית החולים שערי חסד ולב התרגש כל כך ושמח שהוא יכול לשמח את החולים. הוא גם קיבל הצטיינות על פעילותו באותו היום וגם קיבל הצטיינות לימודית בחלוקת התעודות במחצית הראשונה של השנה".

סמולר מספרת כי לאחרונה לב ליווה את סבתו בהליך רפואי ועשה זאת במסירות ובדאגה גדולה למשפחה. "בדרכו האחרונה התלמידים ליוו אותו ואף עלו להספיד. המשפחה הודתה מקרב לב על הימים היפים שהוא חווה בבית הספר", היא מוסיפה. "בימים אלו אנו חושבים על דרך להנציח אותו. לב יחסר לנו מאוד. יהי זכרו ברוך".

מטעם בית הספר נמסר: "כואבים לשתף כי תלמידנו היקר לב שבצ'נקו נפטר ביום שישי האחרון בשנתו מדום לב. לב היה תלמיד שכבת י', נער סקרן, נעים הליכות ובעל עומק מחשבה. במחצית זכה לב לתעודת הצטיינות על למידתו הרצינית, הישגיו הטובים והתנהלותו החיובית.

"מיד עם היוודע דבר הבשורה הקשה עודכנו תלמידי והורי השכבה. ביום ראשון נפגשו צוות המורים בליווי פסיכולוגים עם תלמידי השכבה".