אביב. צילום: רכבת ישראל

הנסיעה שריגשה את הפקחים: בין 300 אלף הנסיעות שבוצעו אתמול (ג') ברכבת, במסגרת יום הבחירות לכנסת, בוצעה נסיעה אחת אשר ריגשה את צוותי רכבת ישראל ובהם עובדי תחנת ירושלים נבון, נהג הקטר מאיר מלכה, והפקח אור סייג.

במהלך חופשת הקיץ החליט רמי גור כהן לקחת את בנו אביב לנסיעה ברכבת, במהלכה פגשו את פקח הרכבת ינון קריצר אשר זיהה את התלהבותו הרבה של אביב מהרכבת. עוד באותו היום קישר קריצר בין האב רמי לנהג הנוסעים מאיר מלכה שהתרגש מהסיפור והחליט להגשים חלום לאביב ולצרף אותו לנסיעה בקטר.

אתמול קיימו מאיר מלכה יחד עם פקח הרכבת אור סייג, סיור חוויתי לאביב ומשפחתו בקו הרכבת המהיר והחדש לירושלים ובתחנת ירושלים נבון, התחנה השנייה העמוקה ביותר בעולם, בעומק של 80 מטרים מתחת לאדמה.

צילום: רכבת ישראל

במהלך הנסיעה קיבלו הסברים על פעילות הרכבת ועבודת נהג הקטר והפקח. אביב התנסה בישיבה בתא הנהג ושימוש בצופר ולסיום פינקו צוות הרכבת את אביב והוריו בשוקולד ומזכרת.

זו אינה הפעם הראשונה שהנהג מאיר מלכה מתגייס לערוך סיורים לילדים עם מוגבלות: "אני גאה לעבוד בארגון כמו רכבת ישראל שנותן לי את האפשרות לשמח ולרגש את הילדים הנפלאים האלה".

מאיר מלכה עם אביב והוריו.צילום: רכבת ישראל

"אביב אוהב רכבות מושבע, וחלומו להיות נהג קטר. כל סוף שבוע אני לוקח אותו לנסיעה ברכבת זעירה בתל אביב", סיפר אביו רמי, "למרות שאינו מדבר, פניו זרחו מאושר וההנאה. אני רוצה להודות באופן אישי לצוות הרכבת על השירות, האכפתיות והדאגה לחוויה משמעותית עבורו ועבורנו".