פפה אללו ולורה ורטון. צילום: שלומי כהן ויואב דודקביץ'

קרב היו"רים במרצ ירושלים: בשבוע שעבר, בדברים שהופיעו במדור 'הסודות של ספרא' בעיתון זה, אמרה יו"ר מרצ ירושלים לורה ורטון, דברים שלא ממש התקבלו באהדה אצל חלק מהמחנה אליו היא משתייכת. אחד מהם הוא פפה אללו, מי שעמד בראש התנועה בעבר וכיהן כסגן ראש העירייה תחת ניר ברקת.

כזכור, ורטון טענה שמשה ליאון קשוב יותר לצרכי הציבור הפלורליסטי מברקת וכן שהוא משקיע כספים במזרח העיר. אללו יצא נגד הדברים בפוסט ארוך שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "התלבטתי אם לכתוב את הפוסט הזה או לא", פותח היו"ר לשעבר את הדברים, "אחרי שנתנו לי לקרוא את עמדתה שלו לורה ורטון אני מרגיש מחויבות לציין כמה עובדות".

"אני מופתע מדבריה של ורטון שחושבת שחל שינוי מהמדיניות של ניר ברקת בקדנציה השניה", הוא ממשיך, "הייתי אפילו אומר שההפך נכון. ליאון נהנה מתקציב ענק שניר ברקת והשר אלקין השאירו למען מזרח העיר ועדיין לא ראינו תוצאות. ברקת לא סגר את גלריית ברבור למרות שהיה מת לעשות את זה. לא נראה לי שהיום יצליחו למנוע את סגירתה. מועצת העיר היא לא מועדון חברים, זה פוליטיקה".

בפוסט שהעלתה ורטון היא מציגה את הדברים אחרת. "ליאון משקיע במזרח העיר יותר מאף אחד מקודמיו", היא טענה, "לגבי השבת? אני הרי יו"ר שבוס. בין החברים הראשונים בפאב המפלצת, ונאבקת על פעילות בשבת שהציבור החילוני דורש. אלא מה, ליאון עדיף ללא הכר על ברקת שנתן צווי סגירה למרכולים, דאג שהסינמה תהיה סגורה בשבת והגיש צו סגירה לפאב המפלצת. אני משוכנעת שנכון לעכשיו מקומה של מרצ בקואליציה. אם המצב ישתנה, נשנה את עמדתנו".

בשלב זה ראוי להזכיר כי לפני הבחירות למועצת העירייה, נפרדו דרכי השניים לאחר שאללו טען שמרצ ירושלים כבר אינה ביתו הפוליטי

ורטון מסרה: "מאז שסניף מרצ החליט לא להריץ את פפה לראשות העיר כפי שדרש, הוא לא פעיל במפלגה. לצערי הוא לא במיטבו. אני מאחלת לו בריאות".