אילוסטרציה: shutterstock

היעד המשטרתי, אלי ארוש נעצר השבוע (שני) על ידי ימ"ר ירושלים, בחשד למעורבות בפרשיית סמים גדולה אותה חוקרת המשטרה בימים אלה. בניגוד לבקשת המשטרה, בית המשפט שחרר אותו למעצר בית בתנאים.

מעצרו של ארוש מתווסף לשורת מעצרים בפרשיית הסמים. לפני כשבוע נעצר אחד מבניו של ארוש, יחד עם ארבעה נוספים. לצד הפעלת אלימות ניצבת במרכז הפרשה מעבדת סמים גדולה, בה נתפסו כ־200 ק"ג סמים ואותה על פי החשד תפעלו חלק מהחשודים. נציין כי בנו של ארוש אינו קשור לחשדות הנוגעות למעבדת הסמים.

בנוסף לעבירות הסמים, עלה גם חשד לאירוע ירי ותקיפה, בו על פי החשד הותקפו שני בני אדם – אחד נורה והשני נדקר מסכין. במקרה זה חשוד גם בנו של היעד המודיעני. אירוע זה קרה בתחילת החודש, בשעות הלילה של יום שישי. השבוע, כאמור, נעצר גם ארוש האב, זאת בחשד למעורבות בגידול הסמים ובחשד לעבירות קשירת קשר לביצוע פשע, איומים ושיבוש מהלכי משפט.

המשטרה ביקשה לעצור אותו למשך שמונה ימים, אך שופט בית משפט השלום אלעזר ביאלין שחרר אותו למעצר בית בתנאים. המשטרה הגישה ערר על ההחלטה, אשר נדחה במחוזי.

עו"ד מיכאל עירוני המייצג את ארוש: "כפי שאמרנו מהרגע הראשון, למרשי אין קשר לעבירות שיוחסו לו. כמו שראינו בית המשפט מיד שחרר אותו והערר שהוגש למחוזי מייד. צר לי שמתבצע מעצר בטרם בדיקת הדברים כפי שצריך לבדוק אותם".