מחנה הפליטים שועפאט. צילום: אדווה חולי

תושבי שכונות התפר מדווחים החל משעות הבוקר (ה') על ירי מאסיבי של זיקוקים באוויר. מדובר בירי זיקוקים לכבוד סיום הבגרויות במגזר הערבי ברשות הפלסטינית.

תלמידי תיכון המתגוררים בכפרים העוטפים את פסגת זאב, בית חנינא, חיזמא , שועפאט ואזור המנהרות חוגגים היום את סיום בחינות הבגרות בזריקת זיקוקים נפצים וחזיזים.

״קמנו לבוקר של מלחמה״, מבטא תושב פסגת זאב את מה שעובר על תושבי השכונה. ״ההרעשות הללו שהחלו משעות הבוקר המוקדמות אינן פוסקות ונשמעות בכל פינה אצלנו .אנשים פוחדים לצאת מבתיהם זה פשוט נשמע כמו הרעשה ארטילרית", ציינה מיכל רון תושבת השכונה.

ממטה בנימין נמסר לתושבים: "בכל רחבי בנימין נשמעים קולות ירי וזיקוקים, בשל חגיגת יום פרסום ציוני הבגרויות ברשות הפלסטינית".

מהמשטרה נמסר כי עד כה נעצרו 15 חשודים בשיגור זיקוקים, ובחיפוש שנערך לפני זמן קצר באחד הבתים, אותרו 57 'כוורות' המכילות בתוכן מאות זיקוקים מסוכנים.

בתוך כך, במסגרת ההיערכות המקדימה של המשטרה, נערכה במהלך הימים האחרונים פעילות שבמהלכה אותרו שני עסקים במזרח ירושלים, בהם אותרו זיקוקים ועפ"י החשד אף סחרו בהם. אחד העסקים נסגר אתמול ע"י המשטרה למשך 30 ימים. בעל העסק השני זומן לשימוע במשטרה לבחינת סגירתו.

הכוורות שאותרו. צילום: דוברות המשטרה