המודעה שנתלה בגבעת משואה. צילום: פרטי

מודעה חריגה נתלתה בבניין בשכונת גבעת משואה ובה איום על התושבים שמא כלב יעשה את צרכיו ייתכן ויורעל.

בשבוע שעבר טייל אחד התושבים עם כלבו בשכונת מגוריו כשהבחין שעל אחד מעמודי הרחוב מודבקת מודעה המנוסחת בכתב יד: "לבעלי הכלבים, כאן לא שירותי כלבים, ראו הוזהרתם, כלב שיעשה כאן את צרכיו מסתכן בהרעלה". על המודעה היו חתומים "דיירי הבניין".

התושב מיהר לצלם את השלט החריג, שנראה היה ששוכפל במספר עותקים, ולשלוח בקבוצת ווטסאפ שכונתית בה למעלה מ-200 משתתפים, בתקווה שמישהו מהם ידע לשפוך אור על זהותו של התולה ועל ממשיות האיום, אך ללא הצלחה.

"השכונה שלנו מאוד מלוכלכת", סיפר התושב  בשיחה עם מיינט ירושלים. "בין היתר בצואת כלבים. יש לנו הרבה בעלי כלבים ולא כולם מקפידים לאסוף את הלכלוך וזה מאוד מפריע גם לי באופן אישי. אבל מכאן ועד לאיים בהרעלה? זה לא מתקבל על הדעת!", הסביר.

לדבריו, נראה היה שלא נתלו שלטים נוספים באזור אך די בשלט האחד שנתלה כדי להטריד את ציבור בעלי הכלבים בשכונה.

על מנת להבין את חוקיות האיום הוא פנה לעירייה, דיווח לה על המקרה ושוחח עם הווטרינר העירוני. "הוצע לי להגיש תלונה, אבל כל עוד לא הורעל כלב, אין הרבה טעם".

בנוסף, הוא פנה אל מיזם 100, פרויקט אזרחי מיוחד שהוקם על ידי שוטרים מתנדבים כדי ליצור גשר בין הציבור והמשטרה למען בעלי החיים וביקש את עזרתם. זהותו של התולה טרם התגלתה ובפרויקט מבקשים שכל היודע פרט נוסף יפנה אליהם בעמוד הפרויקט.