אילוסטרציה. צילום: freepik

מקורבן לתופעת הסחר בנשים ועד חשד לביצוע ניסיון רצח: הצהרת תובע הוגשה היום (ה') נגד חשודה שדקרה עובדת בבית המשפט העליון לפני שבועיים. החשודה עוברת בימים אלו הסתכלות פסיכיאטרית. כתב אישום בגין ניסיון רצח צפוי להיות מוגש ביום שני הקרוב לבית המשפט המחוזי.

האירוע אירע לפני כשבוע, בבוקר יום שני, הותקפה עובדת משרד המשפטים בפתח בית המשפט העליון. אמנם העובדת פונתה מהמקום כשהיא במצב קל מאוד, כשהיא סובלת מחתך בידה בלבד, אך בשלב זה חשודה התוקפת בעבירת ניסיון רצח. הסיבה: בחקירתה הודתה כי ביצעה את הדקירה מתוך כוונה להרוג.

לדברי המשטרה החשודה שהתה מספר שעות בסמוך לבית המשפט העליון כשהיא מצוידת בסכין ונכנסה למבואות בית המשפט. שם הבחינה באחת מעובדות המקום, התנפלה עליה בניסיון לדקור אותה בפניה. האירוע הופסק תוך שניות אחדות לאחר התערבות מאבטח ששהה במקום.

כאמור, בחקירותיה אמרה החשודה כי ביצעה את הדקירה מתוך כוונה לרצוח ואף אמרה כי לו תשוחרר תמשיך לנסות לבצע רצח. שופט השלום אורן סילברמן התייחס לכך בהחלטתו להאריך את מעצרה בשנית וציין: "עילת המסוכנות היא ברף הגבוה ביותר – מדובר בקורבן אקראי ובמשיבה שעל פי דבריה תמשיך בניסיונותיה לרצוח אדם".

החשודה אינה תושבת העיר ואף אינה מחזיקה בתושבות או אזרחות ישראלית. נסיבות הגעתה לארץ, סיבת הגעתה ואף מועד הגעתה עדיין אינן ברורות. הדוקרת אינה מחזיקה בדרכון ובשלב זה נבדקות נסיבות הגעתה לישראל. לדברי נציג המשטרה בדיון "היא הגיעה בנסיבות לא נסיבות, דרכים לא דרכים. אני למד ממנה שהיא הגיעה באיזו אוניה ואספו אותה באיזו משאית לצורך עבודה כזו או אחרת לטענתה".

עו"ד שני פוגודה, המייצגת את החשודה מטעם הסנגוריה הציבורית, ציינה כי ייתכן ומדובר בקורבן סחר בבני אדם וכי עוד טרם אירוע הדקירה, בזמן ששהתה בהוסטל ייעודי לקורבנות סחר, נגבתה מהאישה עדות ראשונית על ידי קצינה במשטרה העוסקת בסחר בבני אדם, המלמדת כי יש "ראשית ראיה להיותה קורבן סחר". חקירת היותה קורבן סחר החלה רק בחודש דצמבר האחרון.

עו"ד פוגודה: "מדובר באישה עם נסיבות חיים קשות ביותר. לצערנו, למרות בקשתינו והחלטת בית המשפט בעניין היא טרם נבדקה בדיקה פסיכיאטרית. אנו מצפים שתיבדק באופן מיידי".