נשארה ברחוב במשך שעה וחצי. צילום: shutterstock

פעוטה כבת שנה אותרה כשהיא מלוכלכת ובוכה מחוץ למשרד בעיר העתיקה, לאחר שהצליחה לצאת מן המעון שבו שהתה. מכתב אישום שהוגש השבוע נגד מנהלת המעון ברכה יונגר, עולה כי במשך שעה ורבע לפחות היא לא שמה לב להיעדרותה של הפעוטה.

עלו על הגג

האירוע התרחש לפני שלושה חודשים כאשר מנהלת המעון, כך על פי כתב האישום, עלתה עם הפעוטות לגג של בניין המגורים שמעל הפעוטון על מנת לאפשר להם לשחק במגלשות ובמתקנים שהציבה. בכתב האישום נטען כי סמוך לשעה 10:30, במהלך העלייה לגג המבנה, נזכרה יונגר כי שכחה את המכשיר הנייד בבית מגוריה וחזרה לקחת אותו, כל זאת כאשר הפעוטות נשארו ללא השגחה.

בזמן שהמנהלת עשתה את דרכה לבית המגורים אחת הפעוטות שעליהם היתה מופקדת החלה לרדת בגרם המדרגות, פתחה את דלת הכניסה אשר לא ננעלה ושוטטה באזור העיר העתיקה במשך חצי שעה ללא השגחה. באותו זמן שמע בעל עסק קולות בכי ויצא ממשרדו על מנת לבדוק מה מקורו.

בית העסק, על פי כתב האישום, נמצא במרחק של 300 מטר מהפעוטון שאותו עזבה התינוקת. העובד במקום טיפל בפעוטה, שהיתה במצב מוזנח, יחפה ובוכה. הוא החל לערוך חיפושים אחר הוריה בסביבה הקרובה. אלא שלאחר כרבע שעה של חיפושים שלא העלו דבר העובד המודאג התקשר למשטרה. שוטרים נשלחו לחפש את ההורים וכן הופצו בסביבה תמונות של הפעוטה הנעדרת. לאחר דקות ארוכות הגיע קרוב של מנהלת הפעוטון וזיהה את הפעוטה.

הפרקליטות הגישה נגד המנהלת כתב אישום בעבירה של השארת ילד ללא השגחה. העונש על הרשעה בעבירה זו נע בין שנה לשלוש שנות מאסר. עוד עולה מכתב האישום כי המנהלת לא שמה לב להיעדרותה של הפעוטה: "מהיציאה של הפעוטה ועד לזיהוייה עברו כשעה ורבע לכל הפחות, והנאשמת המשיכה בשגרת יומה. לנאשמת נודע כי הפעוטה נעדרה מהפעוטון רק לאחר שמכר התקשר אליה ודיווח לה על כך".

תגובת הנאשמת לא נמסרה עד למועד פרסום הכתבה.