הפתקים לבחירות 2018. צילום: יואב דודקביץ'

טוב מאוחר מאשר לעולם לא. כתבי אישום הוגשו נגד שלושה אזרחים, שניים מהם אינם תושבי ירושלים, בגין התחזות לאחר והצבעה שלא כחוק בבחירות המקומיות בעיר, שהתרחשו לפני יותר משנה. האישומים מתייחסים לסבב הראשון של הבחירות המקומיות, שנערכו בסוף אוקטובר 2018.

האישום הראשון מיוחס לתושב ירושלים (21). ביום הבחירות הוא הגיע להצביע בקלפי שהיתה ממוקמת בבית הספר חב"ד ברחוב שמעון הצדיק. על פי האישום, הצעיר הגיע לקלפי כשהוא אוחז בדרכון של אדם אחר, ואף הציג את עצמו כאותו אדם בפני שוטר שנכח במקום. הוא מואשם בהזדהות לאדם אחר במטרה להונות.

האישום השני מיוחס לתושב הצפון (20), שהגיע להצביע בקלפי בבית הספר רנה קסין בצפון העיר. על פי האישום, תושב הצפון הגיע לקלפי כשהוא מצויד בתעודת זהות של אדם אחר.

בעודו עומד עימה בתור, אזרח אחר, שמכיר את בעל תעודת הזהות המקורי, הזעיק למקום משטרה. כאשר הגיעו שוטרים למקום הציג את עצמו תושב הצפון בתור האדם שאליו התחזה. כעת הוא מואשם בהתחזות לאחר במטרה להונות, ובנסיון הצבעה שלא כחוק.

האישום השלישי מיוחס לתושבת מודיעין עילית (23), שהגיעה אף היא להצביע בקלפי בבית הספר רנה קסין, אם כי בשעה מוקדמת יותר. הצעירה הגיעה לקלפי כשהיא מחזיקה בתעודת הזהות של אחרת והזדהתה בפני מזכירת הקלפי כאחרת. אלא שמזכירת הקלפי הבחינה כי היא לא בעלת תעודת הזהות והזעיקה למקום שוטרת. גם היא מואשמת בהתחזות לאחר במטרה להונות ובהצבעה שלא כחוק.

כזכור, גם במהלך הבחירות האחרונות לכנסת אותרו שני קטינים בני 17 שפעלו בטקטיקה דומה, והגיעו לקלפיות בעיר כשהם אוחזים בתעודות זהות של אחרים. שני הקטינים עוכבו ונחקרו.