צילום: דוברות המשטרה

כשבוע לאחר שנעצר: כתב אישום הוגש היום (א') נגד תושב נווה יעקוב (27), בגין חבלה במזיד ב-18 רכבים ובאוטובוס.

כתב האישום מייחס ליוסף מלכה, תשב נווה יעקוב, 3 מקרים של פגיעה בכלי רכב. האירוע הראשון התרחש לפני כשבוע וחצי, אז זרק מלכה אבנים על 3 רכבים חונים, בנווה יעקב. עקב זריקת הרכבים, נופצו שמשותיהם של שלושת הרכבים.

רק יומיים מאוחר יותר, נאשם מלכה בכך שזרק אבנים על אוטובוס שחנה בחניון בנוה יעקוב. על פי האישום, מלכה הרים מספר רב של אבנים בגדלים שונים, וניפץ באמצעותן חלונות רבים באוטובוס, וכן גרם נזק נוסף לאוטובוס.

צילום: דוברות המשטרה

האירוע המרכזי בכתב האישום התרחק ביום ראשון האחרון, ימים ספורים לאחר הפגיעה באוטובוס. אז, השליך מלכה אבנים על 15 כלי רכב חונים בפסגת זאב. האירוע התרחש סמוך לשעה 3 לפנות בוקר, ובו נופצו שמשותיהם של 15 כלי הרכב.

לדברי המשטרה, הנזק שנגרם לרכבים מוארך ב-100,000 שקלים, כאשר הפגיעה באוטובוס לבדה מוערכת ב-60,000 שקלים. נציג המשטרה בדיון הארכת מעצרו של מלכה ביום שישי האחרון ציין כי מלכה קשר את עצמו לשלושת האירועים, והודה כי "כך הוא פורק עצבים".

עוד הוסיף נציג המשטרה כי "אין הסבר אחר מניח את הדעת, או מניע קודם למעשים. מדובר בהמון רכבים בכמה שכונות, ולא ברחוב אחד". החקירה לא העלתה כי קיים קשר קודם בין מלכה לבין בעליהם הרבים של הרכבים שנפגעו.

יחד עם כתב האישום, הגישה היום המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של מלכה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בית משפט השלום הורה על מעצרו של מלכה עד קבלת החלטה אחרת.

עו"ד גבי טרונישוילי המייצג את מלכה מטעם הסנגוריה הציבורית מסר: "מדובר בכתב אישום די חריג ועל מעשים שבוצעו לכאורה ללא כל מניע. טרם קיבלתי את חומר החקירה ולכן בשלב איני יכול להתייחס באופן מלא למיוחס למרשי".