גניבת רכבים. צילום: shutterstock

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד תושב ירושלים (20) בגין גניבת רכב, חבלה בכוונה מחמירה, סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, חבלה במזיד ברכב, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ותקיפת שוטר. הנאשם גנב רכב ותוך כדי בריחתו פצע שני שוטרים ופגע במספר רכבים. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

על פי כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד רחל אהרוני, זאבי מפרקליטות מחוז ירושלים, בתחילת החודש קשר הנאשם קשר יחד עם שניים אחרים לגנוב רכב משטח ישראל ולהעבירו לשטח הרשות הפלסטינית. תפקידו של הנאשם היה לנהוג את הרכב ולהעבירו במחסום קלנדיה בתמורה לתשלום בסך 1,500 שקלים. בשעה 23:10 הגיע הנאשם יחד עם האחרים לשכונת עין כרם, לאחר שפרצו לרכב דרך החלון הניעו את הרכב מסוג מזדה, הנאשם נותר בה לבדו והחל לנהוג בה, מעין כרם לכיוון מחסום קלנדיה.

עת הנאשם הגיע לציר 45 הבחין בו רכב שהיה במסגרת פעילות סמויה נגד גנבי רכבים. השוטר, אשר חשד כי המזדה גנובה, החל לעקוב בנסיעה אחרי הנאשם תוך שהוא מעביר ברשת הקשר המשטרתית דיווחים על  המזדה כרכב חשוד כגנוב. למעקב אחרי הנאשם הצטרפו רכבי בילוש נוספים. בשלב זה החליטו כוחות המשטרה לבצע חסימה למזדה, ושלושה רכבי בילוש לקחו חלק בחסימה, אחד השוטרים ירד מהרכב וצעק לעבר הנאשם: "עצור משטרה, עצור משטרה". בשלב זה נסע הנאשם לאחור במהירות ופגע בדלת הרכב ובמתנדב משטרתי שעמד שם כך שגופו נמחץ בין הרכבים. המתנדב נפצע באורח קשה, ונפל לקרקע.

לאחר מכן המשיך הנאשם בנסיעה, ועקף את החסימה של רכבי הבילוש מצד ימין. בשלב מסוים ירה אחד השוטרים לעבר גלגלי המזדה 5 כדורים אך הנאשם המשיך בהימלטות מפני השוטרים כאשר הוא נוהג בצורה פרועה ומהירה. השוטר נכנס לרכב ונסע במהירות אחרי הנאשם שנמלט. כאשר הגיע הנאשם לחסימה שגרתית של מג"ב הוא לא עצר ולא האט את רכבו בשל החסם אלא נסע במהירות ובפראות. "הנאשם התעלם מהחסם ומשוטרי מג"ב שעמדו על הכביש ופגע בעוצמה ובמהירות גבוהה בשוטר שעמד בין הרכבים. בעקבות הפגיעה הועף השוטר קדימה על הכביש ונפצע באופן קשה",נכתב בכתב אישום.

הנאשם המשיך בנסיעה צפונה ולאחר כ-250 מטרים נוספים פגע בחמישה כלי רכב שחנו על הכביש, גרם להם לנזקים ונעצר לאחר שרכבו הסתובב מספר פעמים מעוצמת הפגיעה ברכבים החונים. הנאשם נמלט מהרכב והסתתר באתר סמוך למקום בו נעצר הרכב ואותר על ידי משטרת ישראל רק לאחר מספר שעות של חיפושים.

יהודה שושן. צילום: באדיבות יהודה

עו"ד יהודה שושן, המייצג את הנאשם: "מרשי נכנס ללחץ מכל ההמולה שהייתה במחסום קלנדיה ופעל כפי שחש באותו רגע. לצערנו, הופעלה אלימות קשה כלפיו בעת מעצרו כפורקן לרגש הנקם של השוטרים. לכשנקבל את חומרי החקירה נגיב בהתאם".