חמיאס. הכי אוהב אופניים וכדורגל | צילום: פרטי

לפני שנה, כששמעון חמיאס (11) עלה לכיתה ה', איש לא ציפה לאתגרים שתציב לפניו השנה החולפת. טיפול רפואי שלא עלה יפה השאיר אותו משותק בפלג גופו התחתון. לכיתה ו', בתלמוד התורה פאר יוסף בנווה יעקב, הוא כבר עולה לצד חבריו כשהוא למוד ניסיון וכאב, בכיסא גלגלים ועם סיוע צמוד.

"זה התחיל בכאבי גב לא מובנים", הוא מספר, "והרופאים אמרו שיש חיבור לא תקין בין וריד לעורק בעמוד השדרה ושזה עלול לגרום לנכות אז כדאי לטפל מהר בצנתור. אבל במקום לקום על הרגליים נהיה לי שיתוק בפלג הגוף התחתון".

חמיאס הועבר לשיקום ארוך בבית החולים אלי"ן בעיר: "אני חוזר לבית הספר אחרי כמה חודשים של אשפוז. אני מתרגש וקצת חושש, שמח אבל גם תוהה מה יקרה. היה כיף לא ללכת לבית הספר, אבל אני מתגעגע למורים ולחברים. נכון שהם באו לבקר אותי, אבל זה לא אותו דבר כמו להיות איתם בהפסקות".

בבית הספר התגייסו למענו והנגישו לו את הכיתה החדשה שאליה יצטרך לעבור. גם מנסיעה באוטובוס הוא יצטרך לשכוח וייעזר בהסעה עם מעלון. "אני גם אכנס לכיתה עם סייע רפואי שילווה אותי ויעזור לי בכל מה שאני צריך", הוא מספר. "אני אוהב לרכוב על אופניים ולשחק כדורגל, אבל לא אוכל לעשות את זה בבית הספר בשנה הבאה".