שלום יוחאי שרקי ז"ל. צילום: מהפייסבוק

לזכרו של שלום יוחאי ז"ל: עמותת הרב אורי שרקי פתחו בקמפיין מימון כדי להקים מרכז אקדמי ורוחני ראשון מסוגו שישמש גם כבית העמותה "ברית עולם" וייקרא על שם בנו המנוח של הרב, שלום יוחאי שנרצח בפיגוע הדריסה בגבעה הצרפתית לפני כ-4 שנים. המטרה: גיוס 2 מיליון שקלים, כאשר על מיליון שקלים שייאספו, ישקיעו תורמים סכום זהה. קמפיין מימון ההמונים יתקיים השבוע, בתאריכים 16-18 ביולי 2019.

"אנו כתלמידיו מרגישים כי מוטלת עלינו האחריות למסד מרכז אחד, שיהפוך ללב של כלל מפעלותיו ומשנתו של הרב", אמרו השבוע התלמידים.

"הרעיון הוא לבנות בית מדרש אקדמי ללימודי אמונת ישראל, מכון למנהיגות יהודית, להרחיב את מערך מדיה ולהציע תכניות להכשרת אנשי חינוך והוראה. בתכנון להקים מרכז קונגרסים, אירועים ולקיים שיעורים פתוחים לציבור. לשם כך, יוקמו מסגרות ייחודיות, ישיבה אקדמאית המשלבת את העולם הרוחני והאינטלקטואלי ויציע לימודים תורניים-אקדמיים בנושאים יהודיים אוניברסליים", מסבירים.

 הרב אורי שרקי. צילום: עמוד הפייסבוק של הרב שרקי

"מדינת ישראל והעם היהודי בכלל זקוקים לתורה גדולה", הסביר הרב שרקי את הטעם שבהקמת המרכז החדש, "חסר לנו שיח ציבורי ברמה גבוהה שיכול להתמודד בצורה קבועה, מעמיקה, עם השאלות הגדולות המנסרות בחלל העולם, בסגנון שיכול להישמע באליטות האינטלקטואליות והאומנותיות. לכן, יש צורך להנגיש את היהדות ברמה גבוהה לכלל הציבור".

הרב שרקי, כממשיך משנתו של הרב קוק, כתב ספרים רבים ומוסר שיעורים בעברית ובצרפתית, כולל במדיה הדיגיטלית. הרב בוגר הישיבות "נתיב מאיר" ו"מרכז הרב" ומשמש עשרות שנים כר"מ במכון מאיר ולימד במקומות רבים, ביניהם הטכניון. הרב מוערך מאוד בציונות הדתית ומהווה כ"מגדלור" בחברה הישראלית בזכות היותו מקור להשראה אינטלקטואלית בעל פרשנות וחידודים מרחיבי אופקים בפילוסופיה, מדע, תורה ועוד.  

זירת הדריסה, לפני ארבע שנים בגבעה הצרפתית(צילום: גיל יוחנן)

המרכז ישמש גם כמשכן הקבע לעמותת "ברית עולם" שייסד הרב וגם ל"בית יוחאי", שנחנך אשתקד בירושלים על שם בנו, שלום יוחאי ז"ל (25), שנרצח בפיגוע דריסה לאומני בירושלים לפני ארבע שנים. המנוח הדריך בישיבה התיכונית "בני צבי", בוגר והדריך בתלמוד תורה "מורשה" בירושלים ובוגר ישיבת ההסדר "ירוחם". שירת כלוחם בספינות הדבורים של חיל הים ואחיו של כתב החדשות, יאיר שרקי.

לתרומות - לחצו כאן.