הסיור אתמול. צילום: באדיבות 'התעוררות'

סיור מונגש בעיר העתיקה בהובלת תנועת "התעוררות בירושלים" התקיים לראשונה אתמול (ד') כאשר הגיעו עשרות משתתפים בכיסאות גלגלים שנהנו מהדרכתו של אדיר שוורץ פעיל התנועה.

הפרויקט ביוזמת הצוות לקידום בעלי מוגבלויות בתנועה בראשות אבי בן ז'ינו המתנייד בכיסא גלגלים.

בסוף הסיור אמר בן ז'ינור: "אני שמח ונרגש להיות חלק מהתנועה שמעלה על נס את הנגישות וההתחשבות באנשים עם מוגבלויות. זו פעם ראשונה שניתנת לאנשים כמוני שנאבקים גם ככה במשימות פשוטות בחיי היום יום, הזדמנות ליהנות בטיול בסימטאות העיר העתיקה. אני משוכנע שזה רק צעד בדרך לשינוי תודעתי כולל שצוות לקידום אנשים עם מוגבלויות בהתעוררות מוביל בירושלים".

הסיור אתמול. צילום: באדיבות 'התעוררות'

אדיר שוורץ שהדריך את הסיור מסר: "בירושלים יש מקום לכולם, לדתיים חילונים מבוגרים צעירים וגם לאנשים עם מוגבלויות. זו משימה של כולנו להפוך את ירושלים לנגישה יותר - באמת ולא רק בכותרת. נעשה כל מה שביכולתנו לקדם את הנושא הזה בירושלים".

אנה סקורלטוב, ראש צוות קידום אנשים עם מוגבלויות בתנועת התעוררות ומי שעומדת מאחורי הפרויקט מסרה: "זו רק ההתחלה. לא אמור להישאר תושב או תושבת בעיר שלא יוכלו לסייר בה בגלל נכות או אי ידיעת שפה. אנחנו מזמינים את התושבים עם המוגבלויות לסיורים שייערכו פעם בחודש, כל פעם בשפות שונות. הסיור הבא יתקיים באוגוסט בשפה הרוסית".

לעדכונים נוספים - לחצו כאן.