גינת הכלבים בגן סאקר (צילום: mynet)

בעיריית ירושלים מקדמים בימים אלה תוכנית להריסת גינת הכלבים בגן סאקר, אחרי למעלה משני עשורים בה היא משרתת אלפי תושבים מדי שבוע. לטענת העירייה, שלא ערכה הליך שיתוף ציבור עם התושבים בנושא, הגינה ״תועתק״ למקום אחר בגן, אך בדיקת mynet ירושלים מגלה כי לא ממש מדובר ב״העתקה״ של הגינה. 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי ״אין בכוונת עיריית ירושלים לסגור את גינת הכלבים הממוקמת בגן סאקר אלא להעתיק את מיקומו בתוך הגן מסגרת השידרוג אותו עובר הגן בימים אלה״, אך ל-mynet ירושלים נודע כי למשמעות המילים ״להעתיק את מיקומו״ מחיר כבד: הגינה הקיימת משתרעת על שטח של 4000 מ״ר בעוד שטחה של הגינה החדשה צפוי להיות 300 מ״ר בלבד.

״אנדרטה במקום גינת כלבים״

רעיה, בעלת כלב המגיעה באופן קבוע לפארק הסבירה כי ״אזור נחלאות זה אחד האזורים עם הכי הרבה כלבים בירושלים, הגינה הזאת מאוד הכרחית, היא גינה מדהימה שעונה על הצרכים שלנו. בשטח עירוני כל כך צפוף זו האופציה היחידה שלנו לשחרר כלבים ללא רצועה.  הגינה נותנת מענה מצוין ומשרתת את כל תושבי ירושלים ולא רק את תושבי האזור. בסופי שבוע יש כאן עשרות כלבים. גינה של 300 מטרים לא יכולה לתת את המענה הזה״. 

גינת הכלבים בגן סאקר (צילום: mynet)

העירייה הודיעה לכם שבכוונתה להרוס את הפארק? נתלתה מודעה כלשהי בגינה? ״ממש לא, אף אחד לא ידע מזה, גם לא המנהל הקהילתי. ראינו פתאום מהנדסים של העירייה שעושים מדידות בשטח. שאלנו אותם בשביל מה, והם אמרו לנו שהולכים להרוס את הגינה ולבנות במקומה אנדרטה״.

יו"ר מינהל קהילתי לב העיר, ד"ר אופיר לנג: "אין ספק שקיימת חשיבות לקיומה של גינת כלבים בגן סאקר שמהווה מתן מענה לשחרור כלבים ומקום למפגש קהילתי שאסור לפגוע בו. כיוון שהתוכנית לשינוי מיקום גינת הכלבים לא הובאה לידיעת התושבים ולא נערך שיתוף ציבור, הצפתי את הנושא במלא החומרה בפני בכירי עיריית ירושלים וסיכמתי עימם כי לא יחלו עבודות במקום בטרם יערך כנס שיתוף ציבור כמקובל. אנו עומדים בקשר עם קבוצת בעלי הכלבים ובכוונתנו לפעול יחד למציאת פתרון לשביעות רצונם״.