מרכז שירות משטרתי חרדי. צילום: דוברות המשטרה

מרכז שירות משטרתי המיועד לציבור החרדי, וישרת את כלל השכונות החרדיות בעיר, נחנך השבוע בירושלים. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, חנך השבוע את המש"ח (מרכז שירות חרדי) שהוקם במטרה לחזק את שירותי המשטרה והקשר עם הציבור החרדי בעיר, וכחלק מהרצון להנגיש שירותי משטרה לכלל האוכלוסיות בתחום המחוז.

מטרתו המרכזית של מרכז השירות הינה לעודד את הציבור החרדי לשתף את המשטרה בנושאים שפוגעים בו ובדגש על עבירות פליליות, שכן הימנעות מפניה למשטרה עלולה לפתח תופעות אסורות שגם החברה החרדית על גווני מוקיעה אותם.

בזמן הקצר שהמרכז קיים כבר הוגשו תלונות שטופלו ובחלקם אף הוגש כתב אישום שהביא להרחקת חשוד מקרב הקהילה ולולא שיתוף פעולה מלא תוך יישום המודל של המש"ח יתכן שעבירות אלו לא היו מתגלות.

חניכת המרכז. צילום: דוברות המשטרה

בטקס פתיחת המש"ח, שהתקיים אתמול, אמר מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד: "המטרה המרכזית של המש"ח הזה היא לגרום לציבור החרדי, שמהווה חלק מרכזי באוכלוסייה בעיר הזאת, להאמין במשטרה, לצרוך ולקבל שירות משטרה".

מפקד המש״ח רפ״ק יגאל יעקבוב אמר: "בחודש האחרון פועלים 7 מש"קים בשכונות החרדיות בעיר, על מנת להתחיל את הצעדים הראשונים, על מנת להכיר את הקהילות ואת הזרמים, להתחבר לרבנים, להכיר את התופעות המטרידות, ולייצר כמובן שיתופי פעולה ולחזק את אמון הציבור בין המשטרה ובין הקהילה והזרמים".

המש"ח יתן שירות לכלל השכונות החרדיות בעיר: רוממה, רמת שלמה, רמת אשכול, רמות, גאולה, מלכי ישראל, שכונת הבוכרים, מקור ברוך, מאה שערים, בית וגן, גבעת שאול, הר נוף. בנוסף, יעניק שירות לרמת בית שמש, ושכונת קמיניץ בנווה יעקב.

הקמת המש"ח הינה יוזמה של מפקד המחוז, ומתחברת להקמת מרכזי השירות המשותפים שהוקמו במספר שכונות במזרח ירושלים – גם הן במטרה לחזק את הקשר עם האוכלוסיות בעיר שמשתמשות פחות בשירותי המשטרה. רק לפני כשבועיים, הוקם מרכז שירות מסוג זה בשכונת צור באהר.