אטליז קרל ברג. בלב הסערה החדשה

כך ייעשה לאיש אשר יצא נגד מכירת חזיר: אחרי הפרסום במיינט ו"ידיעות ירושלים" על המאבק החרדי לסגירת אטליז 'קרל ברג' הסמוך לשוק מחנה יהודה שמוכר בשר חזיר, בלשכתו של ישראל קלרמן ('דגל התורה'), סגנו החרדי של משה ליאון, טוענים כי הוא נתון להטרדות, הצקות ואיומים מצד פעילים פלורליסטים בעיר

תחילת הפרשה לפני כשבוע, אז פרסמנו על זעמם של חברי מועצה חרדים שגילו כי אטליז בשוק מוכר בשר חזיר. "קשה לחשוב שבעיר ירושלים תהיה חנות לממכר בשר פיגולים וטרפות, ובפרט כשמדובר בחנות שנמצאת סמוך לריכוז חרדי גדול", אמר אז קלרמן. "חוק העזר העירוני אוסר את המכירה בכל רחבי העיר, ואני באופן אישי אדאג שהדבר הזה ייאכף על ידי העירייה". קלרמן הבטיח גם כי "בירושלים לא יימכר חס וחלילה בשר חזיר. זה נוגד באופן מובהק את הסטטוס קוו, ואם נצטרך - אגף רישוי עסקים בעירייה ישלול לחנות המדוברת את רשיון העסק ואפילו יוציא לה צו סגירה".

קלרמן (משמאל) המייל קרס | צילום: יואב דודקביץ'

לדברי צוות לשכתו, מאז פרסום הכתבה מערכת המייל של הלשכה קרסה מספר פעמים מרוב פניות נזעקות, שחלקן כללו גם איומים על קלרמן. "אנחנו מקבלים מאות מיילים. זה מגיע בזרם בלתי פוסק של הודעות. האחראי על המחשבים בעירייה התקשר לשאול אם מישהו פרץ לנו למחשב כי זיהו תנועה חריגה במייל העירוני", סיפר השבוע אחד ממקורביו.

קלרמן עצמו מסר השבוע כי "איומים מכל סוג שהוא לא ירתיעו אותנו. ירושלים היא פלטרין של מלך, ואני אעשה שימוש בכל הכלים העומדים לרשותי כסגן ראש העירייה על מנת להביא לסגירת העסק שפועל בניגוד לחוק ופוגע ברגשותיו של הציבור החרדי והדתי ושל רוב תושבי ירושלים שהם אנשים מסורתיים. אני מוצף בכמויות של הודעות. יש כאלה שכתבו בצורה מכבדת, אבל 'זכיתי' גם לאיומים ולמילים בוטות וגסות, איימו לפגוע בי ובבני משפחתי. אני מתלבט אם לפנות למשטרה".