השריפה בגג הבניין במאה שערים. צילום:  יוני שור תיעוד מבצעי כב"ה מחוז ירושלים

אסון כבד נמנע: כוחות כיבוי והצלה הוזעקו הבוקר (ב') לשריפה שפרצה בגג בבניין ברחוב לפידות בשכונת מאה שערים. בסיוע המשטרה בית ספר לבנות סמוך פונה עקב העשן הכבד. לא דווח על נפגעים.

במהלך כיבוי השריפה על גג הבניין, איתרו הצוותים, מספר מיכלי גז בוערים בתוך מוקד הלהבות, לוחמי האש תוך כדי סיכון עצמי, הוציאו את המיכלים ממוקד הבעירה ומנעו את פיצוצם ובכך נמנע אסון כבד במקום.

צילום:  יוני שור תיעוד מבצעי כב"ה מחוז ירושלים

צילום:  יוני שור תיעוד מבצעי כב"ה מחוז ירושלים

רשף אורן אברהמי מפקד כוחות כב"ה באירוע: "בעקבות דיווח על שריפה ועשן כבד ברחוב לפידות במאה שערים, הזנקנו למקום מספר צוותי כיבוי והצלה. הגענו למקום תוך זמן קצר, והבחנו במבנה ארעי שנבנה על גג של בניין, כשהוא בוער כליל.

"התחלנו מיד בפעולות כיבוי וסריקות אחר לכודים, ובמקביל בסיוע המשטרה, פונה בית ספר לבנות סמוך מחשש לפגיעה של התלמידות מעשן וחלקי רעפים שנפלו מגג הבניין.

"תוך כדי כיבוי השריפה הבחנו במיכלי גז בוערים, לוחמי האש נכנסו באומץ אל תוך המבנה הבוער, הוציאו את המיכלים, הפסיקו את הדליפה והבעירה מהם, ומנעו פגיעה קשה בנפש ורכוש".

בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים, נפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.

 

מהמשטרה נמסר: "שוטרים וכוחות חילוץ והצלה הוזעקו לרחוב לפידות בעקבות דיווח על שריפה שפרצה באחת הדירות. בשלב זה כוחות המשטרה וכב"ה פועלים לוודא שאין במקום לכודים ומרחיקים את הציבור. עד כה לא התקבל דיווח על פצועים או לכודים".