מחאת ההורים מול בית רה"מ. צילום: לירן תמרי

"דורשים מהפכה בחינוך לגיל הרך": בשעות הערב (א') התקיימה מחאה מול בית ראש הממשלה ברחביה. מאות הורים הפגינו בדרישה להחמיר את הענישה והאכיפה במסגרות הגיל הרך. המחאה מגיעה בעקבות מעצרה המתוקשר של כרמל מעודה, גננת בת 25 מראש העין שמואשמת בהתעללות בפעוטות ואף צולמה בשעת מעשה.

מהמשטרה נמסר: "עקב מחאה המתקיימת מול מעון ראש הממשלה, המשטרה חסמה לתנועה את רחוב ארלוזורוב.כמו כן ישנם עומסי תנועה גם ברחובות הסמוכים, ומומלץ לציבור לבחור בדרכים אחרות". כאמור הכביש נפתח לתנועה.

המחאה. צילום: לירן תמרי

המחאה בירושלים היא מוקד אחד מבין מספר מוקדים (בנוסף לת"א, חיפה, באר שבע וחולון) והיא התווספה לרשימה לאחר שנוצר ביקוש מצד הורים ירושלמים. 

ההורים דורשים גם לקיחת אחריות ממשלתית על הגיל הרך – מלידה ועד לגיל 6, הכנסת תנאי סף של השכלה רלוונטית משמעותית לכל מי שרוצה לטפל בילדים, הגדרת המטפלות והסייעות כנשות צוות חינוך ולא כתפקיד מנהלי, מתן שכר ראוי למטפלות, שינוי התקינה ביחס בין ילדים ואיש צוות חינוך, חקיקת תקנות באופן דחוף לחוק הפיקוח וכן אכיפה והחמרת הענישה למתעללות.

כזכור, גם בירושלים נרשמו בעבר מקרים של התעללויות בפעוטות מתחת לגיל 3. מעונות היום, שנמצאים תחת פיקוח של משרד הרווחה, ייאלצו בקרוב להתקין מצלמות וזאת לאחר שהחוק לפיקוח על מעונות היום עבר בממשלה ונכנס לתוקף. 

מור דקל, ממארגנות המחאה: "הראנו היום שלהורים יש כוח לשנות מציאות, והם לא ימשיכו לשבת בשקט בזמן שאנחנו נוכחים לאלימות פושעת כלפי ילדינו. 60,000 איש הצביעו ברגליים ויצאו לרחובות בכל רחבי הארץ, כדי לשבור את רצף ההתעללות שפשה במדינה שלנו".