המזרקה בגן הפעמון. צילום: פעילות לוט"ם

פעילות "היחידה ללוחמה בטרור המגדרי" מילאו הלילה (ב') במים אדומים מזרקות ברחבי ירושלים – כיכר ציון, פריז ובגן הפעמון במחאה על אלימות כלפי הנשים ומותן של 24 הנשים שנרצחו בשנה האחרונה. 

מחר (ג') יתקיים "יום זעם" שבמרכזו שביתה ארצית, הפגנות ואירועי מחאה בעשרות מוקדים ברחבי הארץ, והתאספות ענק אזרחית שתתקיים ב-19:30.

כיכר פריז. צילום: פעילות לוט"ם

ממטה מחאת הנשים נמסר כי "אנחנו מתכוננות לשביתה ההיסטורית שתתקיים מחר. אנחנו מתרגשות ומתרגשים מהעובדה שכל כך הרבה גופים ציבוריים, ארגונים ועסקים גדולים וקטנים הצטרפו אלינו בתמיכה פומבית במחאה, אבל מרגשת במיוחד היא העובדה שעשרות אלפי נשים וגברים הבינו שאי אפשר להמשיך לשתוק אל מול האלימות הגואה, שדם חיי הנשים אינן הפקר. השטח מתעורר ואנחנו לא מוכנות ומוכנים להמשיך כרגיל. אנחנו קוראות שוב לכל הציבור לצאת לרחובות. ביחד יש לנו את הכוח לעמוד אל מול ההפקרות ולדרוש פתרונות"."נגמר הזמן, זה הזמן", הוסיפו במטה. "נשים מכל רחבי המדינה, מכל חלקי החברה, עומדות ביחד ודורשות מציאת פתרון מיידי לאלימות כלפי נשים. זו התאספות חסרת תקדים, הפגנת כוח נשי של מאות אלפי נשים. מהיום כבר לא יוכלו שלא לקחת אותנו בחשבון. מהיום נשים, ביחד, מכתיבות את סדר היום. יוצרות את העתיד שלנו, בשבילנו. 50.7% הן לא מיעוט. אנחנו לא שותקות יותר, וכל המדינה שומעת. זה הזמן שלנו להפגין את הכוח שלנו ולדרוש פתרון מיידי לאלימות כלפי נשים. רצח 24 הנשים בשנה האחרונה הוא קצה הקרחון של אלימות כלפי נשים, כלפי כל הנשים, בכל המרחבים. אנחנו עושות לזה סוף".

כיכר ספרא. צילום: פעילות לוט"ם

בדומה לעיריות אחרות, עיריית ירושלים אישרה לעובדות להשתתף במחאה ולהיעדר מעבודתן.  ליאון: "הגיע הזמן שהחברה הישראלית תקום כולה כאיש אחד להיאבק בתופעה המזעזעת הזו".

עוד הורה ליאון כי יתקיימו שעורי הסברה במערכת החינוך הירושלמית במסגרתם ישוחחו המורים והתלמידים בחטיבות הביניים ובתיכונים על נושא חשוב זה.