קליניקה. צילום:shutterstock

הודה בביצוע מעשים מגונים והורשע: בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (א') מטפל בבעיות זהות מינית, בריבוי עבירות מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה ובמעשה מגונה בקטין שמלאו לו 14 תוך ניצול יחסי תלות.

על פי כתב האישום, הנאשם טיפל באנשים בביתו, בהם גם אחד המתלוננים בתיק, שהיה בחלק מתקופת הטיפול בו, קטין. הנאשם הודה במסגרת הסדר כי בין השנים 2007-2012 נפגש המתלונן עם הנאשם עשרות פעמים לצורכי טיפול.

במהלך המפגשים הוא יצר תלות של המתלונן בו. הנאשם הורה לו לבצע מטלות שונות - כגון לכתוב 40 דברים המעידים על כך שהוא גבר. כאשר המתלונן לא ביצע את המשימות לשביעות רצונו של הנאשם נהג המטפל לצעוק עליו, להשפילו ולאיים עליו בהפסקת הטיפול. במהלך המפגשים הציג הנאשם מצג כוזב בפני המתלונן וכן בפני מטופל נוסף לפיו המעשים המגונים שביצע בהם נדרשים לצורך הטיפול הנפשי שהם עוברים. הקטין, שכאמור פיתח תלות בטיפול, הסכים לבצע עבורו גם עבודות גינה ולשמש כנהג שלו, רק בכדי שלא יפסיק עימו את הטיפולים.

בכתב האישום מתואר כי המטפל נהג לאיים על המטופל ואמר לו כי אם לא יעשה את המעשים האלה הוא אבוד. עוד אמר כי המעשים נועדו לכך שיכיר בהומוסקסואליות שבו.

באחד המקרים הפגיש המטפל את שני המתלוננים בתיק ואילץ אותם לבצע אחד בשני מעשים מגונים אותם הוא תיעד במצלמה.

עו"ד אור גבאי, פרקליטות מחוז ירושלים: "הנאשם הודה והורשע בכך שניצל את מצוקתם של המטופלים אשר פנו לקבל את עזרתו. מדובר במערכת יחסים פוגענית אשר נמשכה שנים, כאשר עבירות המין בוצעו בהזדמנויות רבות במהלך הטיפול בסדנאות, בבתי מלון ובקליניקה בביתו של המטפל. לאחר בחינת מכלול הנסיבות כולל התחשבות בעמדת נפגעי העבירה, סוכם כי ככל שהנאשם לא ימצא מסוכן בהערכת מסוכנות מינית וככל שישתף פעולה עם הליך טיפולי יבקשו הצדדים מבית המשפט להטיל על הנאשם עונש מאסר שיכול וירוצה בעבודות שירות".