צילום: דוברות זק"א

תוך 16 ימים -  3 גופות של נשים נמצאו במצב ריקבון בבתיהן בירושלים. הבוקר (ה') סמוך לשעה 11:00 התקבל דיווח במוקד זק״א על גופת אישה (65) שנמצאה במצב ריקבון ברחוב אורוגוואי בקרית יובל. ככל הנראה האישה נפטרה לפני כשבוע בביתה ומוכר בחנות הקרובה לביתה חשש לשלומה והזעיק את צוות ההצלה.

מתנדב זק"א ירושלים, שוקי בקר אמר: ״מדובר בגופת אישה בודדה בת 65 שנמצאה במצב ריקבון לאחר שככה״נ נפטרה לפני כשבוע ימים. מוכר בחנות סמוך לביתה סיפר לנו שכבר שבוע הגברת לא הגיעה לבקר בחנות וחשש לשלומה והזעיק את המשטרה ומד״א לבדוק אם הכל בסדר, לאחר שפרצו למקום מצאו את גופת האישה במצב קשה. פרמדיק מד״א אישר את מותה במקום. מתנדבי זק״א ירושלים, טיפלו בכבוד המת בזירה הקשה".

בשבוע שעבר נמצאה גופת אישה(60) בביתה בשכונת רוממה, קודם לכם נמצאה גופת אישה (50) בביתה שבבית הכרם. ככל הנראה שתי הנשים נפטרו שבוע לפני שנמצאו. 

ראש אג״מ זק״א, חיים ווינגרטן: "מתחילת 2020 טיפלו מתנדבי זק״א בשבעה אירועים קשים של קשישים ערירים ואנשים בודדים שנמצאו לאחר שנפטרו למעלה ממספר ימים כשהם במצב ריקבון ולא היה מי שידאג להם. אזרחי ישראל היקרים אנו חייבים לקחת את עצמינו בידיים ולדאוג לשכנים הערירים והבודדים לשאול בשלומם כדי להציל את חייהם רגע לפני שמאוחר מידי".