שוטרים ליד מקום הדקירה (צילום: אוהד צויגנברג)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום לנוער בעיר כתב אישום נגד קטין בן 12 וחצי בגין חבלה בכוונה מחמירה בנסיבות המנויות בחוק המאבק בטרור לאחר שניסה לדקור שוטרת בשער השלשלת מספר ימים לפני ראש השנה. 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עמיחי מרקס מפרקליטות מחוז ירושלים, לאחר סיום יום הלימודים לפני כשבועיים, נסע הקטין להתפלל במסגד אל אקצה בהר הבית. לאחר שסיים להתפלל במסגד, גמלה בליבו החלטה לפגוע באמצעות סכין באנשי כוחות הביטחון המצויים בהר הבית.

בשעה 15:12 נטל הקטין סכין חדה מתקפלת שאורכה כ-22 ס"מ והסתירה בכיסו, במשך זמן מה הוא שהה באזור שער השלשלת תצפת מקרוב על עמדת הבידוק ותכנן את אופן הפגיעה בשוטרות ששהו בעמדה. בשלב מסוים הלכה אחת השוטרות מן העמדה על מנת להביא לחברותיה מים.

הסכין עמה השתמש המחבל. צילום: דוברות המשטרה

הנאשם הבחין בכך וראה בכך שעת כושר לתקיפה. הוא החל לצעוד לכיוון השוטרות וכשהוא קרוב מטרים ספורים מהן שלף את הסכין מכיס מכנסיו הסתער לעבר השוטרות תוך שהוא מניף את הסכין לכיוונה של אחת השוטרות שהייתה בעמדה, בניסיון לדקור אותה. השוטרת בתגובה בעטה בנאשם באופן שמנע ממנו להתקרב אליה. הנאשם נעמד מול השוטרת כשהסכין שלופה בידו בתנועה מאיימת.

השוטרת ניסתה לזוז מטווח האיום של הנאשם, נתקלה במחסום ברזל שהיה במקום, איבדה את שווי משקלה ונפלה באופן שהמחסום נפל על כף ידה וגרם לשברים בכף ידה. משהבחין הנאשם בנפילתה התקדם במהירות לעבר המקום בו הייתה שרועה על הקרקע וניסה שוב לדקור אותה ברגלה, ובעודה שרועה, הניפה שוב את רגלה לכיוון הנאשם ומנעה ממנו לפגוע בה עם הסכין. בשלב זה עובד הווקף ששהה במקום ניסה לתפוס את הנאשם ולהרחיקו מהשוטרת, והקטין החל להימלט בריצה מן המקום.

בכתב האישום נכתב כי במעשיו המתוארים לעיל ביצע הנאשם מעשה טרור בו ניסה שלא כדין לפגוע באדם בסכין בכוונה להטיל באדם נכות או מום או לגרום לו חבלה חמורה וזאת מתוך מניע דתי ולאומני.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט, בהתאם לחוק הנוער, להורות על השמתו של הקטין במעון נעול עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.