נסיון הלינץ׳ בנהג היהודי במזרח העיר. צילום: דוברות המשטרה

בנוסף לשלושת החשודים שנעצרו, שניים נוספים נעצרו בניסיון הלינץ' במזרח העיר: במסגרת חקירת תקיפת האזרח בערב ט' באב ברחוב סלאח א דין נעצרו אתמול שני חשודים נוספים,תושבים מזרח ירושלים (19,20) בבתיהם. בחיפוש שערכו השוטרים אותרו ממצאים נוספים.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה, ומעצרם הוארך אמש (ב') על ידי בית משפט השלום עד ליום חמישי (22.8) יחד עם חשוד נוסף שמעצרו הוארך זו הפעם השנייה.

צילום: דוברות המשטרה

בתוך כך, פעולות חוקרי המשטרה ומלאכת איסוף הראיות והממצאים נגד החשוד (17, מזרח ירושלים) הראשון שנעצר, הבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו.

בעטו ברכב, יידו לעברו אבנים וחפצים נוספים

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים נגד בן ה-17, הוא מואשם במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה בצוותא לפי חוק המאבק בטרור.

על פי כתב האישום, בלילה שבין התאריכים 10.8.19 ל-11.8.19, עת ציינו היהודים את ליל תשעה באב והמוסלמים חגגו את חג הקורבן, נסע המתלונן ברכבו ברחוב צלאח א-דין בירושלים, בקצב איטי בשל פקק תנועה ברחוב ונאלץ לעצור את רכבו פעמים רבות במהלך הנסיעה.

הנאשם וצעירים רבים נוספים שזהותם אינה ידועה, אשר שהו ברחוב באותה עת הבחינו כי המתלונן יהודי, חובש כיפה והחליטו לכלות בו את זעמם, ובאלימות שלוחת רסן ומתוך כוונה להטיל במתלונן נכות או מום או לגרום לו חבלה חמורה, בעטו ברכב, יידו לעברו אבנים וחפצים נוספים אשר חלקם פגעו בראשו של המתלונן, לרבות בקבוקי זכוכית, פחיות שתיה, מוט ברזל, כוסות ועוד עד כי נופצו חלונות הרכב והמתלונן עמד בפני סכנת פגיעה מוחשית ומידית.

כמו כן, הכו את המתלונן ובעטו בו, ריססו לעברו גז פלפל, והכל ממרחק של מספר סנטימטרים ועד מטרים בודדים. אחד האחרים אף ניסה למשוך את המתלונן מתוך הרכב בכוח.

הנאשם, השתתף במעשים, תוך שיידה לעבר השמשה האחורית של הרכב אבן ולאחר מכן קופסת שימורים, אשר חדרו אל תוך הרכב וכן בעט ברכב והכל ממרחק של פחות ממטר. הנאשם והאחרים הפסיקו את מעשיהם והתרחקו מהרכב רק לאחר שהשוטר אפרים כהני, שנסע ברכבו הפרטי לפני רכבו של המתלונן, הבחין בנעשה, יצא מרכבו וירה באוויר 3 יריות באקדח אשר נשא עמו.

כתוצאה ממעשיהם של הנאשם והאחרים נגרמו למתלונן שטפי דם בראשו וסימנים אדומים בצווארו. כמו-כן, נופצו חלונות הרכב והשמשה האחורית של הרכב, נגרמו סדקים רבים בשמשה הקדמית של הרכב, נשברו מראות הרכב והפנס האחורי ימני, וכן נגרמו סימני מעיכה בפח הרכב.

"משטרת ישראל ממשיכה במאמצי החקירה, במטרה להגיע לכלל המעורבים בתקיפה ולהביאם לדין", נמסר.